PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i nawałnice: 11 tys. gospodarstw w Wielkopolsce bez prądu

  • PAP/AT    10 sierpnia 2017 - 09:53
Burze i nawałnice: 11 tys. gospodarstw w Wielkopolsce bez prądu
Około 11 tysięcy odbiorców w województwie wielkopolskim jest pozbawionych prądu (fot.pixabay.com)

Po ulewach w woj. wielkopolskim strażacy interweniowali ponad 300 razy. Większość zgłoszeń dotyczyła połamanych gałęzi i drzew oraz zalanych piwnic i posesji. 11 tysięcy gospodarstw w regionie jest pozbawionych prądu.
Jak poinformował oficer dyżurny Wielkopolskiej Straży Pożarnej Karol Kędzierski, najwięcej zgłoszeń odebrano w południowo-wschodniej części województwa - w powiatach pleszewskim, kaliskim, rawickim i konińskim.

"Większość naszych interwencji dotyczyła usuwania konarów drzew i gałęzi, udrażniania dróg, wypompowania wody z posesji i piwnic. Odnotowaliśmy też kilka pożarów" - powiedział.

W Poznaniu kilka ulic zostało częściowo zalanych, ale szybko przywrócono ruch. W miejscowości Strzyżewo w powiecie nowotomyskim w wyniku wyładowania atmosferycznego spłonęła stodoła i obora. Ucierpiał właściciel gospodarstwa.

"Mężczyzna chciał wyprowadzić traktor z jednego z pomieszczeń i został poparzony, ale hospitalizacja nie była konieczna. Według jego szacunków spłonęło ok. 30 sztuk trzody chlewnej" - dodał Kędzierski.

Około 11 tysięcy odbiorców w województwie wielkopolskim jest pozbawionych prądu. Jak poinformował Mateusz Gościniak z biura prasowego spółki Enea Operator, najwięcej zgłoszeń o awarii miało miejsce w powiatach leszczyńskim, gostyńskim, śremski, średzkim i wrzesińskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.