PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i nawałnice: Awaria prądu w woj. pomorskim

  • PAP/AT    16 sierpnia 2017 - 09:25
Burze i nawałnice: Awaria prądu w woj. pomorskim
Mieszkańcy woj. pomorskiego nadal bez prądu (fot.pixabay.com)

Po gwałtownych burzach, które przeszły nad regionem w nocy z piątku (11 sierpnia) na sobotę (12 sierpnia) ok. 15 tys. odbiorców z województwa pomorskiego nadal nie ma prądu. Zaraz po przejściu nawałnicy w kulminacyjnym momencie prądu nie miało ok. 130 tys. gospodarstw.
Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Waldemar Świąder poinformował, że najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie kartuskim, w którym energii elektrycznej nie ma ok. 8,5 tys. gospodarstw domowych.

Energa Operator informuje, że w gminach Karsin i Sierakowice zasilanie powinno wrócić w środę po południu. Najdłużej, bo do niedzieli, na prąd będą musieli poczekać mieszkańcy gminy Dziemiany.

Czytaj też: Do 6 tysięcy rodzin poszkodowanych w nawałnicach trafi 31 mln zł

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z piątku na sobotę. Wskutek nawałnic zginęło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Ponad 50 osób, w tym 38 uczestników obozu w Suszku, doznało też różnego rodzaju obrażeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.