PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i nawałnice, awarie: Blisko 7,5 tys. mieszkańców nadal bez prądu w pomorskim

  • PAP/AT    18 sierpnia 2017 - 09:30
Burze i nawałnice, awarie: Blisko 7,5 tys. mieszkańców nadal bez prądu w pomorskim
Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z piątku (11 sierpnia) na sobotę (12 sierpnia) (fot.pixabay.com)

Po gwałtownych burzach, które przeszły nad woj. pomorskim ok. 7,5 tys. odbiorców nadal nie ma prądu.
Ok. 7,5 tys. odbiorców z województwa pomorskiego nadal nie ma prądu po gwałtownych burzach, które przeszły nad regionem w nocy z piątku (11 sierpnia) na sobotę (12 sierpnia). Zaraz po przejściu nawałnicy, w kulminacyjnym momencie energii elektrycznej nie miało ok. 130 tys. gospodarstw.

Wyłączone są 303 stacje transformatorowe średniego napięcia.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Krzysztof Lewandowski poinformował, że najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie kartuskim, w którym energii elektrycznej nie ma ponad 4,3 tys. gospodarstw domowych.

Spółka Energa Operator informuje, że w kilku wsiach w gminie Dziemiany mieszkańcy będą musieli poczekać na prąd do niedzieli.

Czytaj też: Tragiczny bilans burz nad Polską

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z piątku na sobotę. Wskutek nawałnic zginęło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Ponad 50 osób, w tym 38 uczestników obozu w Suszku, doznało też różnego rodzaju obrażeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.