PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i nawałnice: Wojsko wkroczyło do akcji w województwach

  • PAP/AT    16 sierpnia 2017 - 07:10
Burze i nawałnice: Wojsko wkroczyło do akcji w województwach
Wojsko Polskie jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami (fot.mon.gov.pl)

Po powiadomieniu przez wojewodę wojsko weszło do akcji - poinformował minister Antoni Macierewicz.
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, na wniosek wojewody wydał decyzję o wydzieleniu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego do pomocy mieszkańcom.

"Wojsko weszło do akcji po powiadomieniu przez wojewodę i tak będziemy działali na każdym terenie, który będzie tego wymagał" - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz we wtorek (15 sierpnia) w Czyczkowach.

Szef MON zapewnił, że w województwie kujawsko-pomorskim wojsko rozpocznie działania w czwartek (17 sierpnia). "Otrzymałem informację, że w kujawsko-pomorskim pan wojewoda poprosił, żeby wojsko weszło do akcji w dniu pojutrzejszym, czyli 17 sierpnia i tak się oczywiście stanie"- poinformował.

Jak mówił, wojsko skupi się m.in. na udrożnieniu cieków wodnych, głównie kanału Brdy i samej rzeki. "To jest gigantyczna praca, która już doprowadziła do oczyszczenia kilkunastu kilometrów Brdy przez wojsko" - powiedział minister.

Wojsko Polskie jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami. Przedstawiciele wojska biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy - pisze MON.

Minister Obrony Narodowej niezwłocznie podejmuje decyzje, które wiążą się z udzieleniem pomocy przez wojsko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.