PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i opady deszczu: Na Wybrzeżu możliwe sztormy

  • PAP/AT    21 sierpnia 2017 - 10:37
Burze i opady deszczu: Na Wybrzeżu możliwe sztormy

IMGW - PIB wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące burz i intensywnych opadów deszczu w strefie brzegowej.
• W poniedziałek (21 sierpnia) na Wybrzeżu w strefie brzegowej prognozowane są burze i intensywne opady. Porywy wiatru dochodzić będą do 8 w skali Beauforta - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB.

• Stopień 8 w skali Beauforta oznacza sztorm.

IMGW - PIB wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące burz w strefie brzegowej. Ostrzeżenie jest ważne 21 sierpnia od rana do godz. 20:00. "Prognozowane są burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, lokalnie gradu. Porywy wiatru do 8 w skali B" - napisano na stronie instytutu.

Stopień 8 w skali Beauforta oznacza sztorm. Wiatr jest wtedy na tyle silny, że łamie gałęzie drzew, a chodzenie pod wiatr jest bardzo utrudnione. Przewidywane są też dość wysokie fale o większej długości.

Czytaj też: Intensywne opady deszczu: Przekroczone stany ostrzegawcze

Ostrzeżenie drugiego stopnia w skali IMGW oznacza, że instytut przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

W poniedziałek rano IMGW-PIB wydało też komunikat dotyczący województwa podlaskiego, gdzie wystąpiły intensywne opady deszczu. "W okresie ważności ostrzeżenia zostały odnotowane następujące sumy opadów: Janów 33,6 mm, Masiewo 33,5 mm, Chraboły 32,3 mm, Drahle i Białystok 31,2 mm, Nowosiółki 30,3 mm, Jałówka 28,7 mm" - poinformowano na stronie IMGW.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.