PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i ulewy w Polsce: Brak prądu i szkody w woj. łódzkim

  • PAP/AT    29 czerwca 2017 - 07:49
Burze i ulewy w Polsce:  Brak prądu i szkody w woj. łódzkim
Uszkodzenia i awarie po burzach w łódzkim (fot.pixabay.com)

Z powodu burz i silnego wiatru, które przeszły nad regionem łódzkim w nocy ze środy (28 czerwca) na czwartek (29 czerwca) ponad 5 tys. gospodarstw domowych w regionie jest pozbawionych prądu.
Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Andrzej Piech, w czwartek (29 czerwca) rano w Łódzkiem prądu nie miało 5332 odbiorców.

"Największe wyłączenia są w Pabianicach - 1608 gospodarstw - oraz w Łowiczu - 1509 - i w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie bez prądu pozostaje około tysiąca mieszkańców. Awarie spowodowane są uszkodzonymi przez konary liniami energetycznymi oraz zalaniem stacji transformatorowych. Uszkodzenia są sukcesywnie usuwane, bo w nocy pozbawionych energii elektrycznej było ponad 10 tys. mieszkańców" - powiedział.

Dodał, że przerwa w dopływie energii do domów może potrwać do godzin południowych.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak, strażacy w woj. łódzkim podjęli ponad 200 interwencji przy usuwaniu skutków burzy i porywistego wiatru. Byli wzywani do podtopień, zalanych piwnic, zabezpieczania dachów i połamanych konarów drzew, które trzeba było usunąć z dróg głównie na terenie Łodzi oraz w powiatach: łódzkim wschodnim, pabianickim, łowickim, bełchatowskim, kutnowskim, łaskim, piotrkowskim i rawskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.