PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i ulewy w Polsce: Zerwane dachy, awarie prądu i podtopienia po nawałnicach

  • PAP/AT    7 czerwca 2017 - 07:24
Burze i ulewy w Polsce: Zerwane dachy, awarie prądu i podtopienia po nawałnicach
Najwięcej interwencji wo burzach dotyczyło województw: śląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i lubuskiego. (fot.pixabay.com)

730 razy interweniowali strażacy w związku z burzami z gradem na terenie Polski. Najwięcej interwencji dotyczyło województw: śląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i lubuskiego.
730 razy interweniowali w ciągu ostatniej doby i w środę (7 czerwca) od rana strażacy w związku z burzami z gradem na terenie Polski. Silny wiatr uszkodził dachy na kilku budynkach - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Najwięcej interwencji dotyczyło województw: śląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Strażacy m.in. usuwali powalone konary drzew z dróg oraz wypompowywali wodę z zalanych posesji.

"Silny wiatr uszkodził kilka dachów na budynkach w województwie łódzkim, nieopodal Łodzi oraz Radomska. Na szczęście nikt nie został ranny. Sytuacja się stabilizuje" - powiedział Frątczak.

Czytaj też: Wielkopolskie: Podtopienia i awarie prądu po burzach

Jak dodał, z ostatnich danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że blisko 2,5 tys. odbiorców nie ma prądu, w tym 1,3 tys. w woj. łódzkim oraz 1,1 tys. w mazowieckim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.