PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i wichury: Awarie prądu i szkody w woj. wielkopolskim

  • PAP/AT    11 lipca 2017 - 06:29
Burze i wichury: Awarie prądu i szkody w woj. wielkopolskim
Najgorsza sytuacja była na południu regionu: w Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu i Krotoszynie. (fot.pixabay.com)

Ponad 200 razy interweniowali strażacy w związku z burzami, jakie od południa w poniedziałek przechodziły nad Wielkopolską; większość zdarzeń dotyczyło naprawy skutków silnego wiatru. Bez prądu w regionie jest 20 tys. odbiorców.
Jak przekazał  rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, większość interwencji dotyczyła naprawy skutków silnego wiatru. Dodał, że najgorsza sytuacja była na południu regionu: w Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu i Krotoszynie.

Brandt zaznaczył, że na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że wskutek burz, jakie przechodzą przez Polskę, bez prądu jest ok. 28 tys. odbiorców, w tym ok. 20 tys. w Wielkopolsce.

W związku z prognozowanymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) dla ośmiu województw, głównie na południowym zachodzie kraju. Dotyczyły one województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Dla pozostałych województw wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet 100 km/h - ostrzega RCB.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.