PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i wichury w Polsce, skutki: Zerwane dachy, zalane domy i połąmane drzewa

  • PAP/AT    30 czerwca 2017 - 07:48
Burze i wichury w Polsce, skutki: Zerwane dachy, zalane domy i połąmane drzewa
W wyniku burz w całej Polsce zostało uszkodzonych lub zerwanych 468 dachów, w tym 279 na budynkach mieszkalnych (fot.pixabay.com)

W związku z opadami deszczu, wichurami i burzami, które przeszły nad Polską w wielu regionach uszkodzone lub zerwane zostały dachy na budynkach mieszkalnych. Ponadto połamane zostały drzewa i zalane budynki.
W czwartek (29 czerwca) strażacy interweniowali 6329 razy w związku z opadami deszczu, burzami i wichurami - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. W akcjach uczestniczyło prawie 29 tys. strażaków PSP i OSP. Sześć osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków.

Najwięcej interwencji strażacy mieli w woj. mazowieckim - 3141, w woj. lubelskim 586 i na Podlasiu - 499.

Frątczak podał, że w całej Polsce zostało uszkodzonych lub zerwanych 468 dachów, w tym 279 na budynkach mieszkalnych. Strażacy usuwali także 5065 połamanych przez wiatr drzew oraz wypompowywali wodę z zalanych budynków.

Czytaj też: Ulewy i nawałnice: Tylu interwencji jeszcze nie było

"Sześć osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków" - powiedział Frątczak.

W czwartek w całej Polsce w akcjach brało udział prawie 7 tys. pojazdów strażackich i prawie 29 tys. strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Rzecznik poinformował, że w piątek ostrzeżenie pierwszego stopnia jeśli chodzi o deszcz i wiatr dotyczy województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że nadal bez prądu jest 125 tys. odbiorców, w tym 77 tys. na Mazowszu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.