PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze nad Polską: Brak prądu, zerwane dachy i ranni. Jedna osoba nie żyje

  • PAP/AT    11 sierpnia 2017 - 07:26
Burze nad Polską: Brak prądu, zerwane dachy i ranni. Jedna osoba nie żyje
Burze: Bez prądu pozostaje ponad 26 tys. odbiorców (fot.pixabay.com)

Z czwartku (10 sierpnia) i na piątek (11 sierpnia) nad Polską przeszły gwałtowne burze. - W wyniku gwałtownej pogody zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne - powiedział rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.




Prawie 5 tys. razy wyjeżdżali w czwartek (10 sierpnia) i w piątek (11 sierpnia) od rana strażacy do zdarzeń związanych z burzami i silnym wiatrem - poinformował rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Jak dodał, zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Z najnowszych danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że bez prądu pozostaje ponad 26 tys. odbiorców. Najwięcej w woj. śląskim, łódzkim i mazowieckim. Naprawy trwają.

Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew, uszkodzonych dachów, zalanych piwnic oraz zerwanych linii energetycznych.

Czytaj też: Burze i ulewy: Zalane piwnice i powalone drzewa na Śląsku i w opolskim

Najwięcej pracy strażacy w ciągu ostatniej doby mieli w województwie łódzkim (1670 interwencji), mazowieckim (1096) i wielkopolskim (589).

"W wyniku gwałtownej pogody zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne" - powiedział Frątczak.

W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z około 500 budynków, w tym 289 mieszkalnych.

W ciągu ostatniej doby w całym kraju pracowało prawie 19 tys. strażaków PSP i OSP, wyposażonych w 4,3 tys. samochodów i pojazdów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.