PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze nad Polską, szkody: Zerwane dachy, nieprzejezdne szlaki kolejowe i brak prądu po nawałnicach

  • PAP/AT    10 sierpnia 2017 - 10:07
Burze nad Polską, szkody: Zerwane dachy, nieprzejezdne szlaki kolejowe i brak prądu po nawałnicach
Burze i nawałnice: W całej Polsce tylko 10 sierpnia odnotowano ok. 600 zdarzeń (fot.pixabay.com)

W wyniku burz które przeszły nad Polską w całym kraju około 176 tys. odbiorców energii elektrycznej pozbawionych jest dostaw energii, z czego 136 tys. w woj. łódzkim, 16,8 tys. w wielkopolskim, 12 tys. w śląskim, 6 tys. w dolnośląskim, 5 tys.w opolskim - powiedział rzecznik prasowy PSP Paweł Frątczak.
Jak poinformował, do tej pory pod wpływem burz było województwo lubuskie, dolnośląskie, opolskie; burze są również nad północną częścią woj. wielkopolskiego, południową częścią woj. śląskiego, w woj. łódzkim.

Tylko w woj. łódzkim odebrano ok. 300 zgłoszeń o powalonych drzewach, zerwanych liniach energetycznych, zalanych piwnicach, z tego w samej Łodzi ok 150.

Według Frątczaka w całej Polsce odnotowano ok. 600 zdarzeń tylko dzisiaj i te już zostały usunięte. To głównie setki powalonych drzew, które utrudniały lub utrudniają komunikację, kilka uszkodzonych dachów, nieprzejezdne szlaki kolejowe, zerwane linie energetyczne, uszkodzone stacje transformatorowe.

"Dużo zgłoszeń odnotowano w wielkopolskim - 250, w łódzkim - 300, w lubuskim - 99, opolskim - 70, śląskim - 34.

Czytaj też: Kujawsko-pomorskie: Burze, nawałnice i ulewy nad regionem

Powstały dwa pożary, to są budynki gospodarcze, jeden w woj. śląskim, w drugi w woj. wielkopolskim. Na tę chwilę jest jedna osoba ranna, odniosła obrażenia podczas pożaru w budynku w woj. wielkopolskim" - powiedział rzecznik. Jak dodał, służby reagują na bieżąco.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • pisior, 2017-08-10 12:56:35

    Do wladyslaw67: Gnoju ty jeden
  • wladyslaw67, 2017-08-10 12:35:30

    A prawackie scierwo i tak powie, ze nie ma zmian klimatu i nie jest coraz gorzej !! Ostatnie 20scia lat nie pamietam zeby byly traby powietrrzne jak teraz. PIS chce dobrze dla ludu czy dla swoich ??