PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoski radny PiS znęcał się nad żoną: Poseł pisze do Zbigniewa Ziobry

  • pt    18 kwietnia 2017 - 14:11
Bydgoski radny PiS znęcał się nad żoną: Poseł pisze do Zbigniewa Ziobry
Interwencja poselska trafiła do Ministra Sprawiedliwości (fot.ms.gov.pl)

W związku z opublikowaniem w internecie nagrań, na których słychać jak bydgoski radny Rafał Piasecki znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, poseł Krzysztof Brejza wystąpił z interwencją poselską do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego z wnioskiem o wszczęcie przeciwko radnemu postępowania przygotowawczego.
Parlamentarzysta zaapelował również do ministra Zbigniewa Ziobry o objęcie postępowania osobistym nadzorem służbowym, tym bardziej że sprawa dotyczy funkcjonariusza publicznego - radnego PiS.

- Materiał jest wstrząsający. Zachowanie radnego PiS jest wulgarne, a zamieszczone treści wskazują na przemoc fizyczną i psychiczną - używanie słów wulgarnych, powszechnie uważanych za obelżywe, poniżających i naruszających godność pokrzywdzonej. Zachowanie radnego PiS wypełnia znamiona znęcania, czynu opisanego w art. 207 par. 1 Kodeksu karnego, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – pisze poseł.

Jednocześnie w trybie art. 20 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora parlamentarzysta zwrócił się do Prokuratora Generalnego o udzielenie opinii publicznej informacji, czy Prokuratura zdecydowała się na stanowczą reakcję wobec ujawnionych przestępczych zachowań Rafała Piaseckiego, w tym na zastosowanie środków zapobiegawczych takich jak dozór policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, zakaz kontaktowania się lub nakaz opuszczenia wspólnego z pokrzywdzoną mieszkania.

Interwencja posła jest efektem opublikowanie w internecie przez żonę Piaseckiego nagrań na których słychać jak radny w bestialski sposób znęcał się nad żoną psychicznie i fizycznie używając całej gamy przekleństw i obraźliwych określeń. Słychać także odgłosy bicia.

Karolina Piasecka zdecydowała się opublikować nagranie tydzień po występie w "Pytaniu na śniadanie", gdzie po raz pierwszy opowiedziała o swoim życiu z politykiem PiS, w którym dominowała przemoc i ciągłe upokorzenie.

Piasecki, który z powodu skandalu, wystąpił z partii, początkowo wszystkiemu zaprzeczył, później jednak twierdził, że "czasami" zdarzało mu się zatykać żonie ręką usta.
Małżeństwo jest w trakcie sprawy rozwodowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • lech, 2017-04-23 21:48:56

    pwenie sie nie spodziewal po zonie ze go nagra :)