PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: mieszkańcy chcą przywrócić nazwę ulicy

  • JS    3 kwietnia 2018 - 20:26
Bydgoszcz: mieszkańcy chcą przywrócić nazwę ulicy
Przed wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej, jedna z ulic na Osiedlu Przylesie w Fordonie nosiła nazwę Doktora Jana Piechockiego (fot. pixabay.com)

Ze względu na jednoznaczne zdanie mieszkańców ulicy oraz opinie dotyczące patrona ulicy, prezydent Rafał Bruski zdecydował skierować projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miasta w sprawie zwrócenia się do IPN oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o wyrażenie zgody na przywrócenie nazwy ulicy Doktora Jana Piechockiego.
Przed wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej, jedna z ulic na Osiedlu Przylesie w Fordonie nosiła nazwę Doktora Jana Piechockiego. Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego nazwa została zmieniona na ul. Zbigniewa Raszewskiego. Na to nie godzą się mieszkańcy, którzy chcą przywrócenia dawnej nazwy. 

Objęcie dekomunizacją osoby Doktora Piechockiego jest – zdaniem mieszkańców – bezzasadne. Dobrego imienia Jana Piechockiego bronią jego dzieci – syn, prof. Andrzej Piechocki wysłał petycję w tej sprawie do posła Stefana Niesiołowskiego uzyskując jednoznaczne poparcie.

W związku z postawą mieszkańców oraz opiniami dotyczącymi dawnego patrona ulicy, prezydent Rafał Bruski skieruje projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miasta – chodzi o zwrócenie się do IPN-u i Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o wyrażenie zgody na przywrócenie dawnej nazwy.

Projekt uchwały będzie rozpatrywany na kwietniowej sesji Rady Miasta 25 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.