PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz nowym domem dla pięcioosobowej rodziny

  • JL    5 lipca 2016 - 08:13
Bydgoszcz nowym domem dla pięcioosobowej rodziny
Rodzina państwa Rusanowów z ogarniętego walkami Donbasu zamieszka w Bydgoszczy. Fot. Bydgoszcz.pl

Bydgoszcz zaprosiła do siebie kolejną rodzinę ewakuowaną z ogarniętego walkami ukraińskiego Donbasu.
Bydgoszcz zaprosiła ich do siebie, aby znaleźli tu swój nowy dom. Rodzina państwa Rusanowów od listopada zeszłego roku do końca czerwca zamieszkiwała Ośrodek Caritas w Rybakach. Od 1 lipca są bydgoszczanami.

Nową rodzinę wraz z tymi, które już od roku mieszkają w Bydgoszczy, 4 lipca zaprosił na obiad prezydent Rafał Bruskiego. Gośćmi prezydenta byli również sponsorzy, którzy wsparli działania miasta w przygotowaniu mieszkania na przybycie rodziny.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że mogliśmy tu przyjechać i zamieszkać. Dziękujemy władzom Bydgoszcz i wszystkim mieszkańcom za gościnę. Miasto od razu nam się spodobało. Słowami trudno wyrazić naszą radość, dlatego kłaniamy się wszystkim bardzo nisko – powiedziała podczas spotkania Iryna Rusanowa.

Wraz z mężem Oleksandrem wychowują trzech synów: siedmioletniego Daniila, czteroletniego Augustyna i najmłodszego, dwuletniego Pavlo.

Prezydent Rafał Bruski, podkreślał, że bezcenna po raz kolejny okazała się pomoc darczyńców.

– Powód do spotkania w tak szerokim gronie jest radosny: możemy dziś cieszyć się z przybycia polskiej rodziny, która w Bydgoszczy znalazła swój nowy dom. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy okazali z serca płynącą pomoc – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Wierzę, że to co złe w waszym życiu zostało na Ukrainie. Tu macie nowy dom i możecie pozytywnie spojrzeć w przyszłość swoją i swoich synów – dodał.

Miasto bezpłatnie użyczyło rodzinie mieszkanie w zasobach ADM na trzy lata (przez ten czas będą ponosić koszty mediów). Mieszkanie zostało w pełni umeblowane i wyposażone w sprzęt RTV AGD. Miasto pomogło także w znalezieniu miejsca w szkole i przedszkolu.

Rodzina Rusanowów jest pierwszą rodziną, której Bydgoszcz udzieliła wsparcia w tym roku. W zeszłym roku Bydgoszcz pomogła trzem rodzinom o polskich korzeniach ewakuowanym przez polski rząd z objętych wojną terenów wschodniej Ukrainy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.