PARTNER PORTALU
 • BGK

Bydgoszcz: PO stawia na prezydenta Rafała Bruskiego. Kogo proponuje PiS?

 • aw/PAP    5 listopada 2017 - 20:14
Bydgoszcz: PO stawia na prezydenta Rafała Bruskiego. Kogo proponuje PiS?
Rafał Bruski trzeci raz będzie starował w wyborach na prezydenta Bydgoszczy (fot.arch.)

Jedynym wskazanym już kandydatem na prezydenta Bydgoszczy w wyborach w 2018 r. jest zajmujący to stanowisko drugą kadencję Rafał Bruski z PO. Możliwym kandydatem PiS jest poseł Tomasz Latos. Inne ugrupowania nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie.
"Nie mamy żadnego problemu. Naszym naturalnym kandydatem jest urzędujący prezydent Rafał Bruski. Jest to dobry prezydent, cieszący się dużym poparciem" - powiedział szef bydgoskiej Platformy Obywatelskiej poseł Paweł Olszewski.

Zamiar Bruskiego ubiegania o wybór po raz trzeci na prezydenta Bydgoszczy potwierdziła jego rzeczniczka Marta Stachowiak.

"Prezydent zamierza ubiegać się o kolejną kadencję na fotelu włodarza miasta. Nie chciałby bowiem, żeby praca, która została wykonana przez ostatnie lata - przez urzędników pracujących na rozwój miasta i oczywiście mieszkańców i środki, które mamy zaplanowane i zagwarantowane na inwestycje ze źródeł zewnętrznych, się zmarnowały" - podkreśliła Stachowiak.

Jak zauważyła "najbliższy rok, czy dwa będzie konsumpcją tej pracy". "Historyczna skala miejskich inwestycji o wartości 2-2,5 miliarda złotych będzie widoczna dla każdego. Szereg inwestycji jest rozpoczętych lub lada dzień się rozpocznie, miasto rozwija się w historycznym tempie" - dodała rzeczniczka.

Bruski w latach 200-2007 był wiceprezydentem Bydgoszczy, a w latach 2007-2010 wojewodą kujawsko-pomorskim. Pierwszy raz został prezydentem miasta w 2010 r., a po raz drugi - w 2014 r.

Wiosną 2017 r. przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, po zapowiedzi PiS zmian w ordynacji wyborczej ograniczającej do dwóch kadencje m.in. prezydentów, wskazywał jako możliwego kandydata na prezydenta posła Pawła Olszewskiego.

W PiS jeszcze nie podjęto decyzji, kto będzie kandydatem partii na prezydenta Bydgoszczy.

"Jesteśmy ósmym co do wielkości miastem Polsce, więc decyzje będą podejmowane w ścisłym porozumieniu w kierownictwem partii w Warszawie. Na razie ze swojej strony przekazaliśmy propozycje trzech kandydatów. Konkretnie zrobiłem to jako prezes okręgu, w porozumieniu z innymi parlamentarzystami, w pełnej zgodzie. Z tego co wiem jeszcze decyzje w Warszawie nie zapadły" - powiedział prezes okręgu Bydgoskiego PiS Tomasz Latos. Przyznał, że jest wśród zgłoszonych kandydatur. Nie chciał ujawnić kim są pozostałe dwie osoby.

"W pełni podporządkuję się decyzjom kierownictwa PiS. Jeżeli władze uznają, że powinienem startować w wyborach - to proszę bardzo, a jeżeli uznają, że będę potrzebny w Warszawie, w ochronie zdrowia - to też wszystko rozumiem" - zaznaczył szef bydgoskiego PiS.

Latos przed niespełna rokiem, podczas wyborów zarządu okręgu PiS, powiedział do delegatów, że jeżeli będzie takie oczekiwanie, to nie wyklucza startu w wyborach na prezydenta.

Potencjalnymi kandydatami PiS na prezydenta Bydgoszczy, oprócz Latosa są posłowie Piotr Król i Łukasz Schreiber. Schreiber, który jest prezesem zarządu miejskiego PiS w Bydgoszczy, pytany o swoją kandydaturę powiedział tylko, że jest brany pod uwagę, podobnie jak każdy z posłów.

Latos jest posłem od 2005 r., Król - od 2014 r., a Schreiber - od 2015 r. Wszyscy wcześniej byli radnymi Bydgoszczy.

Szef kujawsko-pomorskiej Nowoczesnej Michał Grzybowski poinformował, że decyzje w sprawie kandydata partii na prezydenta zostaną podjęte pod koniec pierwszego kwartału 2018 r. i będą zależeć m.in. od ewentualnych sojuszy i zmian w ordynacji wyborczej.

Według wiceprzewodniczącego rady miasta Jana Szopińskiego z SLD w sprawie wystawienia przez Sojusz kandydata na prezydenta "trwają rozmowy, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły". 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.