PARTNER PORTALU
  • BGK

Byli funkcjonariusze MO odejdą z Policji. W których regionach największe zmiany?

  • PAP    21 października 2016 - 08:21
Byli funkcjonariusze MO odejdą z Policji. W których regionach największe zmiany?

Do końca roku ze stanowisk kierowniczych w policji odejdzie 474 funkcjonariuszy, którzy swoją służbę zaczynali w MO lub ZOMO.
Najwięcej funkcjonariuszy, którzy rozpoczynali służbę w MO jest obecnie w garnizonach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim, a najmniej w lubuskim i podlaskim. Zmiany obejmą 19 komendantów miejskich, rejonowych i powiatowych i 159 naczelników wydziałów w tych komendach. Dotyczyć one będą łącznie też m. in. 36 komendantów komisariatów i ich zastępców.

"Minęło już ponad 26 lat od chwili uchwalenia ustawy o policji. Tymczasem na stanowiskach kierowniczych nadal pozostają - choć jest już ich znacznie mniej - funkcjonariusze, którzy rozpoczynali służbę w Milicji Obywatelskiej. Trzeba wreszcie dać szanse zdolnym oficerom, którzy nie mieli dotąd możliwości objęcia stanowisk kierowniczych, a mają do tego kwalifikacje i duże doświadczenie" - powiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

Jak sprecyzował, wymiana nastąpiła już na najwyższych szczeblach kierowniczych w komendzie głównej i na stanowiskach komendantów wojewódzkich policji.

Czytaj więcej na Parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Kaśka P, 2016-10-25 14:34:28

    Ja zaczynałam pracę w przedszkolu a teraz jest Zespół Szkół to też muszę odejść?