PARTNER PORTALU
  • BGK

Były prezes Amber Gold: Lotniska w Łodzi i Szczecinie zabiegały o nas. Marszałek Geblewicz: To oszust

  • RR/AW/PAP    28 czerwca 2017 - 15:31
Były prezes Amber Gold: Lotniska w Łodzi i Szczecinie zabiegały o nas. Marszałek Geblewicz: To oszust
Marcin P. zeznaje przed komisją śledczą ws. Amber Gold (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)

Przed komisją ds. Amber Gold Marcin P. był pytany przez Tomasza Rzymkowskiego (Kukiz'15) o to, jak wyglądało obniżanie opłat na poszczególnych lotniskach. Tymczasem Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego stanowczo zaprzecza słowom byłego szefa Amber Gold.




Przypomnijmy, dziś (28 czerwca) przed komisją śledczą do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold odpowiadał prezes firmy Marcin P. 

Podczas przesłuchania pojawił się wątek współpracy spółek OLT z polskimi portami lotniczymi.

Prezes Amber Gold zaznaczył, że najtrudniej było wynegocjować korzystne warunki porcie lotniczym w Warszawie. Wszystkie pozostałe lotniska miały być gotowe na współpracę z nowo powstałymi liniami lotniczymi, by zachęcić je do korzystania z usług portów lotniczych.

Przesłuchiwany był pytany przez Tomasza Rzymkowskiego (Kukiz'15) o to, jak wyglądało obniżanie opłat na poszczególnych lotniskach. Dopytywany o lotniska w Łodzi i Katowicach mówił:

"Bynajmniej Łódź, żebyśmy latali, bardzo duże pieniądze oferowała. To była umowa podpisana o zachowaniu poufności z Łodzią, tylko czy to było z Urzędem Miasta w Łodzi, czy to było z samym portem lotniczym, to ja już teraz nie powiem" - dodał Marcin P.

Dopytywany, jaka była rola Marka Belki w tej sprawie, odpowiedział, że nie umie na to pytanie odpowiedzieć.

Marcin P. pytany o to, czy środki finansowe z Łodzi zostały przelane na konto, odpowiedział: "wydaje mi się, że nie doszło do podpisania ostatecznej umowy, była tylko umowa przedwstępna".

Ciekawy był również wątek portu lotniczego w Szczecinie. Marcin P. zeznał, że szeroko pojęte władze lotniska miały złożyć mu propozycje odkupienia części udziałów lotniska, które wówczas miało znajdować się w trudnej sytuacji finansowej. Świadek zaznaczył jednak, że takie udziały go nie interesowały ze względów biznesowych.

Na komentarz w tej sprawie nie trzeba było długo czekać. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego podkreśla, że marszałek Olgierd Geblewicz nigdy nie spotkał się z Marcinem P., nie zna go, nigdy z nim nie rozmawiał, a przed komisją śledczą Marcin P. zeznaje nieprawdę.

- Województwo Zachodniopomorskie nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, wręcz przeciwnie, od wielu lat poprzez dokapitalizowania portu, systematycznie zwiększa swoje udziały. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jako jeden z nielicznych portów w Polsce ze względów ostrożnościowych wobec nowego przewoźnika, jakim było OLT Express, zastosował przedpłaty w opłatach lotniskowych, co było przedmiotem krytyki ze strony firmy OLT Express - czytamy w komunikacie.

- Człowiek, który oszukał tysiące ludzi, w chwili obecnej poprzez polityczną komisję ds. Amber Gold oszukuje miliony Polaków - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.