PARTNER PORTALU
  • BGK

Były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała skazany na 3 lata za korupcję

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 15:57
Były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała skazany na 3 lata za korupcję
Był prezydent Tarnowa został skazany prawomocnie na trzy lata więzienia za korupcję i przyjęcie 70 tys. łapówki. Fot. Fotolia

Był prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała skazany prawomocnie na trzy lata więzienia za korupcję i przyjęcie 70 tys. łapówki - zdecydował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Tarnowie, rozpatrując apelacje w jego sprawie. Uznał, że wina byłego prezydenta jest udowodniona.
W wyniku apelacji obrońców tarnowski sąd zmienił jednak wyrok Sądu Rejonowego w Brzesku, który w pierwszej instancji skazał Ścigałę na pięć lat więzienia.

Jednocześnie sąd uniewinnił byłego prezydenta w wątku dotyczącym niedopełnienia obowiązków przy remoncie nawierzchni tarnowskich ulic. Z kolei do ponownego rozpoznania przekazał wątek dotyczący niedopełnienia obowiązków przy inwestycji związanej z ulicą Kryształową.

W lipcu 2016 r. Sąd Rejonowy w Brzesku skazał b. prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę na 5 lat więzienia za korupcję i przyjęcie 70 tys. zł łapówki oraz przekroczenie uprawień. Orzekł także grzywnę 160 tys. zł i zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządu terytorialnego oraz innych podmiotach dysponujących mieniem publicznych na okres 10 lat. Dodatkowo nakazał mu naprawienie wyrządzonej miastu szkody w kwocie 295 tys. zł.

W apelacji od tego wyroku obrońcy i sam oskarżony podważali wiarygodność świadków i wnosili o uniewinnienie. Prokuratura domagała się utrzymania wyroku skazującego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ja, 2017-11-18 17:57:19

    Do Tarnowianin: Ty wołku, skąd wiesz, że był winny?
  • Tarnowianin, 2017-11-13 16:38:00

    Czy skazany naprawi wyrządzoną miastu szkodę?