PARTNER PORTALU
  • BGK

Były szef mazowieckiego oddziału NFZ zatrzymany przez CBA

  • PAP/KDS    6 lutego 2018 - 10:32
Były szef mazowieckiego oddziału NFZ zatrzymany przez CBA
Podczas śledztwa okazało się, że mężczyzna podpisał umowę z nieuczciwą firmą medyczną. (fot. cba.gov.pl)

Zarzut przekroczenia uprawnień dla uzyskania korzyści majątkowej usłyszał były dyrektor oddziału mazowieckiego NFZ. We wtorek (6.02) mężczyzna został zatrzymany przez agentów z wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził zatrzymanie mężczyzny w jednej z podwarszawskich miejscowości. - Podczas śledztwa okazało się, że były dyrektor podpisał umowę z prywatną firmą medyczną - powiedział.

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł bliskich śledztwu chodzi o Adama T. dyrektora mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w latach 2012-14.

- Firma w wyniku oszustwa straciła wcześniej kontrakt - pobierała opłaty od pacjentów za operacje refundowane z NFZ. Mimo to dyrektor mazowieckiego NFZ podpisał z nią nowy kontrakt wart prawie 14 mln zł - wyjaśnił Brodowski. - To przekroczenie uprawnień, za które teraz odpowie - dodał.

Zatrzymany trafi do nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie zostaną mu postawione zarzuty przestępstwa urzędniczego - przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - powiedział Brodowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.