PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom: Czy miasto ujawni wyniki audytu w przedsiębiorstwie komunalnym?

  • pt    27 kwietnia 2017 - 13:59
Bytom: Czy miasto ujawni wyniki audytu w przedsiębiorstwie komunalnym?
Bytom (fot. bytom.pl)

Prezydent Bytomia, Damian Bartyla, zobowiązał prezesa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, by ten zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego z wnioskiem o możliwość upublicznienia raportu z audytu firmy Deloitte przeprowadzonego w BPK.
Przeprowadzony w BPK audyt miał ujawnić wiele nieprawidłowości. Jak mówił jednak Bartyla miasto nie może informować o wynikach audytu, bo prowadzone są działania przez organy ścigania.

Dzisiaj prezydent Bytomia mówi jednak:

- Zależy mi na tym, by wszyscy zainteresowani mieli do niego dostęp. Mam jednak świadomość, że decyzja o upublicznieniu raportu należy do instytucji, które prowadzą postępowania wynikające z treści zleconego przeze mnie audytu.

Władze spółki już wiele miesięcy temu na polecenie prezydenta miasta przekazały do prokuratury treść audytu. Wobec osób odpowiedzialnych za wskazane w dokumencie nieprawidłowości wyciągnięto konsekwencje służbowe.

Wnioski o upublicznienie raportu Zarząd Spółki dziś złoży do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu oraz katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Antoni, 2017-04-27 23:19:31

    Mam takie wrażenie, że udostępnienie tego audytu najbardziej dzisiaj uderzy w opozycję PO, która jest znana z różnych numerów w tym mieście