PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom, Damian Bartyla: Znamy datę referendum w Bytomiu

  • bad    17 października 2017 - 17:12
Bytom, Damian Bartyla: Znamy datę referendum w Bytomiu
Decyzję o odwołaniu Damiana Bartyli bytomianie podejmą na początku grudnia. fot. bytom.pl/AK

Poznaliśmy datę referendum w sprawie odwołania ze stanowiska prezydenta Bytomia Damiana Bartyli.
Wojewoda śląski nie znalazł wad prawnych w uchwale bytomskiej Rady Miejskiej, która dotyczy referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Bytomianie pójdą do referendum na niedzielę, 3 grudnia.

Komunikat w tej sprawie wydała dziś Barbara Suchowska, Komisarz Wyborczy w Katowicach. W opublikowanym postanowieniu, przedstawiła szczegółowe kalendarium czynności koniecznych do przeprowadzenia przed głosowaniem. Zdradziła ponadto szczegóły karty do głosowania wraz z nakładką dla osób niewidomych.

W dniu głosowania bytomianie odpowiedzą na pytanie „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Damiana Bartyli z funkcji Prezydenta Bytomia przed upływem kadencji?”. Możliwe dędą dwie odpowiedzi: „tak” lub „nie”.

Pomysł referendum odwoławczego to wynik m.in. opublikowania części raportu z audytu przeprowadzonego w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym, który ujawnił wiele wątpliwości, związanych z finansowym wsparciem m.in. klubu Polonia Bytom, przez co Bartyla stracił większość w radzie miasta. Radni zarzucają mu też m.in. złe przygotowanie do rewitalizacji w wielu dzielnicach, przez co miasto może stracić 100 mln euro dotacji czy nieskuteczność w sprawie budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.