PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom: podsłuch w biurze przewodniczącego rady miasta

  • MIW    6 września 2017 - 09:20
Bytom: podsłuch w biurze przewodniczącego rady miasta
Od prawej: przewodniczący rady miejskiej Bytomia Mariusz Janas i wiceprzewodniczący Michał Bieda. (fot. facebook.com / Mariusz Janas)

Policja sprawdzi biuro przewodniczącego rady miasta w Bytomiu. Na miejsce wezwał ją on sam po tym jak trzech radnych otrzymało pendrive’y z nagraniami ich własnych rozmów, przeprowadzonych właśnie… w biurze przewodniczącego.
Całej pikanterii sprawie dodaje fakt, że ową przesyłkę radni otrzymali tuż przed sesją, na której głosować mieli nad referendum w sprawie odwołania prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli.

Nagranymi radnymi są: Michał Napierała, wiceprzewodniczący rady Michał Bieda oraz przewodniczący rady Mariusz Janas.

Jak donosi Dziennik Zachodni, wszyscy oni tuż przed wtorkową sesją rady miasta otrzymali koperty z życzeniami imieninowymi oraz pendrive’ami, na których znajdowały się nagrania rozmów prowadzonych w biurze przewodniczącego. W rozmowie z DZ Janas powiedział, że nie chce na szybko formułować podejrzeń co do osób mogących stać za podsłuchem.

- Może to miała być forma zastraszenia nas przed (…) sesją. Może ten ktoś, kto nam to przyniósł, zrobił to za późno myśląc, że zdążymy to odsłuchać? - powiedział Janas. Przyznał zarazem, że na zarejestrowanych nagraniach mogły paść dosadne sformułowania.

Po ujawnieniu sprawy biuro przewodniczącego rady miejskiej zostało zabezpieczone. Zabezpieczono także jego monitoring.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • miodoński, 2017-09-27 15:14:51

    I się zaczęło... Chyba ktoś miał nie lada interes w tym, żeby wygrać ofertę skoro się posunął do takiego czynu. To tylko potwierdza, że to bezduszna branża i należy na stałe wprowadzić posługiwanie się urządzeniami tego typu jak jest wykrywacz częstotliwości radiowych pro7000fx w spy shopie, żeby be...zpiecznie odbywały się wszelkie ustalenia na wysokich szczeblach. Tam wszystko obraca się wokół dużych pieniążków i wydawałoby się oczywiste, że ktoś będzie chciał to wykorzystać dla własnych celów.  rozwiń