PARTNER PORTALU
 • BGK

Bytom: Prezydent Damian Bartyla zostanie odwołany? Radni chcą referendum

 • AT    23 sierpnia 2017 - 09:12
Bytom: Prezydent Damian Bartyla zostanie odwołany? Radni chcą referendum
Prezydent Bytomia Damian Bartyla (fot.facebook.com/damianbartyla)

Radni Bytomia chcą odwołać prezydenta Damiana Bartylę. 29 sierpnia będą głosować nad uchwałą referendalną.
W Bytomiu może odbyć się referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Inicjatorami będą bytomscy radni.

We wtorek, 29 sierpnia, zaplanowano pierwszą sesję zgromadzenia metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej. W tym samym czasie bytomscy radni będą głosować nad... uchwałą referendalną, której zresztą są inicjatorami. Uchwała to efekt nieudzielenia prezydentowi Bytomia Damianowi Bartyli absolutorium w czasie czerwcowej sesji rady miasta. Jeśli zostanie przegłosowana, referendum odbędzie się w połowie października 2017 - pisze "Dziennik Zachodni".

- Optymalnym wyjściem byłaby dymisja prezydenta Bytomia. Będziemy do niej namawiać - mówią radni Bytomia w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Pomysł referendum odwoławczego to wynik m.in.u opublikowania części raportu z audytu przeprowadzonego w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym, który ujawnił wiele wątpliwości, związanych z finansowym wsparciem m.in. klubu Polonia Bytom, przez co Bartyla stracił większość w radzie. Ponadto radni zarzucają mu m.in. złe przygotowanie do rewitalizacji w wielu dzielnicach, przez co miasto może stracić 100 mln euro dotacji czy nieskuteczność w sprawie budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe - pisze "Dziennik Zachodni".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (8)

 • Piotr mieszkaniec bytomia, 2017-08-24 20:52:24

  Wszyscy krzyczą ze w polsce za rządów PIS jest ograniczona wolność slowa i zamach na demokracje to ja pisze gdzie moje komentarze kochani KODOWCY .Pasował by komentarz pelen hejtu na Prezydenta Bartyli to by sie pojawil a jak coś nie po waszej mysli to już be. POZDRAWI...AM ZDRAJCOW OJZYZNY  rozwiń
 • Tom, 2017-08-24 10:17:30

  Do Ja: Nic zapłacone -wysypane - zakopane
 • Ja, 2017-08-24 10:08:29

  A co z robieniem z Bytomia wysypiska śmieci? Co.Pan na to prezydencie?