PARTNER PORTALU
  • BGK

Caritas: Wielkanocna zbiórka żywności dla ubogich po raz dziesiąty. Kiedy?

  • PAP/AT    3 marca 2016 - 12:22
Caritas: Wielkanocna zbiórka żywności dla ubogich po raz dziesiąty. Kiedy?
Zbierane będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości (fot.sxc.hu)

• "Tak, pomagam!" - to hasło organizowanej po raz dziesiąty przedświątecznej zbiórki żywności Caritas.
• Zbiórka odbędzie się w dniach 4-5 marca.
• 10 tys. wolontariuszy w 2 tys. sklepów w całym kraju będzie zbierać artykuły spożywcze.
Podczas wielkanocnej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych, wolontariusze Caritas będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Placówki Caritas przygotują z nich świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin w Polsce.

Zbierane będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

"Nadchodzące święta są czasem pięknym, ale też dla bardzo wielu rodzin, z powodu biedy, trudnym. Paczki żywnościowe powinny im dać poczucie czyjejś życzliwej obecności" - podkreśla dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

W tegorocznej akcji będzie uczestniczyło około 10 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy będą zbierać żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce.

Wielkanocna zbiórka prowadzona będzie m.in. w sklepach sieci: Biedronka, Carrefour, Auchan, Tesco, Społem, Intermarche, Piotr i Paweł, Real i w wielu innych. Zakupione artykuły będzie można przekazać wolontariuszom Caritas w piątek między godziną 12 a 20 oraz w sobotę między 10 a 20 lub do zamknięcia sklepu.

W ciągu dziewięciu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze Caritas zebrali ponad 2,8 tys. ton żywności, a przygotowane dzięki nim paczki trafiły do około 608 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas.

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 r. przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Od 2004 roku ma status organizacji pożytku publicznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • gorszy sort, 2016-03-04 18:45:07

    Zabrać te dotacje dla Rydzyka i dać biednym a nie żebraninę robić - żebractwo jest zakazane u nas - wstydu nie mają biednym płatki a sobie miliony !
  • awokado, 2016-03-03 21:44:16

    Zbiórka żywności nie dla wszystkich. Pomimo, że są osoby żyjące w ubóstwie nie wszyscy otrzymują taką formę pomocy , ba siostry zakonne mogą stosować kary- za co Bóg jeden wie. Do takich zakonnic należy Zofia Bajak. Broń Panie przed obłudą.