PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA: Była urzędniczka z Krzeszowic zatrzymana za łapówki i przekroczenie uprawnień

  • PAP/AT    22 lutego 2017 - 11:25
CBA: Była urzędniczka z Krzeszowic zatrzymana za łapówki i przekroczenie uprawnień
Była zastępca naczelnika w związku z pełnioną funkcją przyjmowała łapówki, uzależniając od nich wykonanie obowiązków służbowych - powiedział Temistokles Brodowski (fot.cba.gov.pl)

• Agenci z krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby - poinformował Temistokles Brodowski z Wydziału komunikacji Społecznej CBA.
• Jedną z zatrzymanych jest była urzędniczka z Krzeszowic (małopolskie).
Brodowski powiedział, że zatrzymano byłą zastępcę naczelnika Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta w Krzeszowicach i dwie inne osoby w związku z zarzutami przyjmowania łapówek. W cały proceder korupcyjny zaangażowanych było pięć osób - dodał.

"Była zastępca naczelnika w związku z pełnioną funkcją przyjmowała łapówki, uzależniając od nich wykonanie obowiązków służbowych. Zarzuty dotyczą także przekroczenia uprawnień i poświadczanie nieprawdy w dokumentach" - powiedział Brodowski. Dodał, że w nielegalną działalność zaangażowany był także architekt i osoba pomagająca w odbieraniu łapówek.

Pytany, jakich czynności dotyczyły korupcyjne przestępstwa wyjaśnił, że naczelniczka miała upoważnienie do wydawania postanowień i decyzji administracyjnych przy ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu. "Jak ustalili funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA urzędniczka na wniosek inwestorów fałszowała dokumentacje, poświadczając nieprawdę, czy antydatując dokumenty" - wyjaśnił.

Czytaj też: CBA w urzędach marszałkowskich. Już pięć zawiadomień do prokuratury

"Okazało się, że przyspieszenie wydawania odpowiednich dokumentów, czy też zmiany decyzji o warunkach zabudowy były wystawiane inwestorom, którzy współpracowali z architektem wskazanym przez urzędniczkę. Mężczyzna, by osiągnąć korzyści majątkowe w postaci wynagrodzenia na zlecone przez inwestorów prace, ściśle kooperował z byłą naczelnik" - powiedział.

Dodał, że w sprawę jest zaangażowana także osoba, która miała fikcyjne umowy na wykonanie prac zleconych przez naczelnik i przez konto tej osoby bankowe przechodziły łapówki, trafiające potem do urzędniczki.

Brodowski podał, że to śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.