PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA prowadzi działania w krakowskim magistracie

  • pt/pap    28 listopada 2016 - 16:58
CBA prowadzi działania w krakowskim magistracie
To normalne działania w śledztwie: gromadzenie dokumentów - w jednym z wątków sprawy dotyczącej nieprawidłowości w pracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (fot.cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne w krakowskim magistracie prowadzi w poniedziałek, 28 listopada działania na zlecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.
Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej powiedział, że agenci rzeszowskiej delegatury CBA wykonują w magistracie czynności na rzecz mazowieckiego wydziału PK.

"Chodzi o żądanie wydania rzeczy i podobne czynności" - wyjaśnił. Nie chciał udzielać innych informacji, ze względu na trwające w Krakowie działania śledczych. O działaniach CBA w krakowskim magistracie informowało radio RMF FM.

"To normalne działania w śledztwie: gromadzenie dokumentów - w jednym z wątków sprawy dotyczącej nieprawidłowości w pracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - ale nie w jego głównym nurcie" - powiedział naczelnik wydziału w Warszawie prok. Włodzimierz Burkacki. "Nawet nie wydawano polecenie przeszukania" - dodał.

"Na miejscu jest prokurator, poprosiliśmy o wydanie dokumentów potrzebnych w śledztwie, i od razu na miejscu trwają przesłuchiwania świadków w tej sprawie, żeby nie przedłużać postępowania i nie wzywać do Warszawy" - powiedział szef mazowieckiego wydziału.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.