PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA w Olsztynie. Wśród zatrzymanych były urzędnik

  • PAP/MN    20 września 2017 - 11:03
CBA w Olsztynie. Wśród zatrzymanych były urzędnik
Do zatrzymań doszło w środę, 20 września. (fot. CBA)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego prezesa Radia Olsztyn i byłego urzędnika miasta.
Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumentację m.in. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Urzędzie Miasta i innych instytucjach i miejscach w Olsztynie i okolicach - potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Zatrzymani trafią do białostockiego wydziału Prokuratury Krajowej w Białymstoku, który nadzoruje śledztwo w tej sprawie.

Kaczorek powiedział, że agenci CBA z Białegostoku zatrzymali w sumie cztery osoby: byłego prezesa Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie w latach 2011-2016, b. członka zarządu Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, b. członka Rady Nadzorczej Radia Olsztyn S.A. i b. prezesa zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I sp. z o.o. w Olsztynie.

Zatrzymani zostali w śledztwie, w którym badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic.

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty pięciu innym osobom, w tym m.in. b. dyrektorowi TVP Oddział Terenowy w Olsztynie, wójtowi Gminy Stawiguda, głównemu specjaliście kontroli państwowej z delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie.

Wcześniej, tego samego dnia, CBA dokonało zatrzymania w Wielkopolsce. W ręce funkcjonariuszy wpadł burmistrz Koła. Sprawa dotyczy ustawiania przetargów na śmieciarki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.