PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA w siedzibie straży miejskiej w Warszawie. Na celowniku przetargi i zamówienia

  • pap    16 czerwca 2016 - 17:36
CBA w siedzibie straży miejskiej w Warszawie. Na celowniku przetargi i zamówienia
CBA zabezpieczyło dokumenty w siedzibie warszawskie SM (fot.cba.gov.pl)

Agenci CBA zabezpieczyli w czwartek (16 czerwca) dokumentację ws. niektórych przetargów i zamówień publicznych w Straży Miejskiej w Warszawie - poinformował Piotr Kaczorek z CBA. Prokuratura ujawniła, że czynności w tej sprawie odbywają się też poza stolicą.
"W ramach śledztwa prowadzonego przez delegaturę CBA w Lublinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzimy działania dotyczące nieprawidłowości przy tych przetargach" - wyjaśnił Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Po południu poinformował, że agenci CBA zakończyli czynności.

Mówił, że funkcjonariusze CBA zabezpieczali dokumenty, dane teleinformatyczne, korespondencję internetową związaną z realizacją wybranych przetargów.

"Po tych czynnościach dokumenty i dane zostaną poddane analizie" - mówił PAP. Zaznaczył, że śledztwo jest wielowątkowe i wcześniej w jego toku CBA zabezpieczało dokumenty w wydziale transportowym biura organizacji Miasta Stołecznego Warszawy. Nie sprecyzował jakiego okresu dotyczą kontrolowane przetargi.

Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Michał Dziekański powiedział w ciągu dnia, że czynności CBA są wykonywane w postępowaniu dotyczącym "organizacji i prowadzenia postępowań o udzieleniu zamówień publicznych, nie tylko w Straży Miejskiej". Nie chciał jednak ze względu na dobro śledztwa ujawniać szczegółów. Dodał, że czynności prowadzone są też "poza Warszawą", nie ujawnił jednak jakich instytucji dotyczą.

Czytaj też: CBA weszło do urzędów marszałkowskich

Pytana w południe o sprawę Monika Niżniak z referatu prasowego Straży Miejskiej potwierdziła, że agenci CBA prowadzą czynności w siedzibie SM. "Zapewniamy im ze swojej strony współpracę we wszelkim możliwym zakresie" - powiedziała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.