PARTNER PORTALU
 • BGK

CBA weszło do urzędów marszałkowskich

 • pt/pap    16 czerwca 2016 - 11:33
CBA weszło do urzędów marszałkowskich
CBA sprawdza oświadczenia majątkowe marszałków województw (cba.gov.pl)

• CBA rozpoczęło w czwartek kontrolę rozdziału i wydatkowania środków unijnych przez 16 urzędów marszałkowskich - poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.
• Sprawdzane są też oświadczenia majątkowe marszałków województw.
Kaczorek wyjaśnił, że "kontrola dotyczy przede wszystkim tych projektów, w których urząd marszałkowski sam przyznawał sobie środki, sam je realizował i później sam rozliczał".

Jak sprecyzował, kontrolą objęte są "określone przepisami prawa procedury podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wsparcia finansowego udzielanego przez urzędy marszałkowskie w ramach wybranych programów operacyjnych na lata 2007-2013". "Łączna suma środków zaangażowanych w 16 programów regionalnych w tych latach wyniosła 17,3 mld euro" - poinformował Kaczorek.

Zobacz komunikat CBA w sprawie kontroli w UM

Zaznaczył, że działania kontrolne CBA obejmą także osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji w instytucjach uczestniczących we wdrażaniu programu operacyjnego - od etapu samego podjęcie decyzji o dofinansowaniu projektu do weryfikacji wniosku o płatność.

"Równolegle do wszczynanych postępowań kontrolnych przeprowadzane będą przez CBA analizy oświadczeń o stanie majątkowym marszałków województw. Zarządy województw pełnią kluczową rolę w zarządzaniu i wdrażaniu Regionalnych Programów Operacyjnych" - dodał.

Informacja o kontroli CBA wzbudza już bardzo duże poruszenie w mediach społecznościowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • Urszula, 2016-07-03 13:48:45

  Gdzie pan pracuje panie Szejnfeld
 • macaszek, 2016-06-24 09:32:09

  Panie Szejnfeld. Miast bzdury pisać, jedź pan lepiej do Hajfy kury macać.
 • pracujacy, 2016-06-19 14:30:51

  Do bezrobotny: proszę iść do kościoła, pomodlić się o rozum i o pracę od Ojca Rydzyka