PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA weszło do Urzędu Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury

  • PAP/JS    20 października 2017 - 19:55
CBA weszło do Urzędu Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury
Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA weszli do tych instytucji oraz do mieszkań prywatnych. (fot.cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło po południu do Urzędu Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury w tym mieście - wynika z nieoficjalnych informacji. Dotyczy ona fikcyjnych faktur, które mogły wyrządzić szkodę miastu.
Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA weszli do tych instytucji oraz do mieszkań prywatnych.

"Trwają przeszukania o charakterze procesowym, które pozwolą na zabezpieczenie dowodów w sprawie. Czynności trwają" - powiedział Kaczorek.

Czytaj też: Inowrocław: Zdefraudowane pieniądze w urzędzie miasta? Prezydent idzie do prokuratury

Od 11 października w urzędzie trwa kontrola prowadzona przez CBA. Kaczorek podkreślił, że to ustalenia kontroli wskazały na możliwość popełnienia przestępstwa. Na jej podstawie Biuro skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy miasta.

"Już pierwsze czynności prowadzone od ponad tygodnia potwierdziły nasze wcześniejsze przypuszczenia i pozwoliły na złożenie do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" - dodał Kaczorek.

Zaznaczył, że oprócz obecnych działań śledczych, w urzędzie kontynuowana będzie kontrola rozpoczęta 11 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • s, 2017-10-21 11:09:16

    POwcy przypomnijcie sobie swoje działania...)np. mały ŻAGAŃ i wejścia WASZYCH służb , płatne artykuły prasowe i kilkuletnia wojenkę za którą płaciliście prywatnym gazetom....
  • ..., 2017-10-21 08:14:19

    Trwa wyścig - kto pierwszy złoży zawiadomienie do prokuratury...