PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA zatrzymało byłych kierowników miejskich spółek. Urzędnicy spowodowali szkody na 13 mln zł

  • PAP/MN    11 października 2016 - 14:53
CBA zatrzymało byłych kierowników miejskich spółek. Urzędnicy spowodowali szkody na 13 mln zł
Urzędnicy z Łomży usłyszeli już zarzuty. (fot. cba.gov.pl)

• Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłego dyrektora przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej w Łomży oraz byłego kierownika składowiska odpadów Czartoria.
• Przyjęli 35 tys. ton odpadów po zaniżonych opłatach. Łomża ma 13 mln zł strat- podaje CBA.
Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali b. dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży oraz b. kierownika Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Czartoria w Miastkowie.

Jak podaje CBA, w toku prowadzonego śledztwa ustalono, że urzędnicy działając wspólnie i w porozumieniu spowodowali powstanie szkody wielkich rozmiarów w mieniu miasta Łomża w łącznej kwocie ok. 13 mln zł.

W 2011 i 2012 r. zawarto umowy z zewnętrznymi firmami na usługi w zakresie składowania i unieszkodliwienia odpadów po zaniżonych opłatach, działając tym samym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez te firmy, na szkodę swoich przedsiębiorstw i miasta Łomża.

 

Czytaj też: Olsztyn: We wtorek ruszy proces ws korupcji w urzędzie marszałkowskim

Jak wynika z ustaleń CBA, od dwóch spółek przyjęto w ten sposób na składowisko, po zaniżonych cenach, ponad 35 tys. ton odpadów. Poprzez swoje działania oraz przekroczenie uprawnień dyrektor i kierownik doprowadzili także do nałożenia na Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wielomilionowych kar.

Zatrzymani przez białostockich agentów CBA mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Łomży zarzuty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Marek, 2016-10-11 17:24:30

    Powinniśmy wysyłać takich do łagru, może inni by się bali.
  • Pecunia non olet nawet tu, 2016-10-11 16:34:22

    Tak się składa, że odpady to łakomy kąsek - dlatego pieniądze w postaci comiesięcznych opłat polskich rodzin za śmieci wystarczają nawet na nieksięgowane wydatki - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poprawka-senatu-w-sprawie-in-house-pokazuje-sile-brudnych-pieniedzy,81668.html