PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą nauczyć dzieci i rodziców internetu

  • PAP/AS    20 lutego 2016 - 11:48
Chcą nauczyć dzieci i rodziców internetu
Samorządowcy chcą, by rodzice nauczyli się pomagać dzieciom w pracach domowych (fot. pixabay.com CC0)

Dwanaście mazurskich gmin chce przeszkolić nauczycieli, uczniów i rodziców w zakresie korzystania z technologii informatycznych podnoszących kwalifikacje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Samorządowcy chcą przeprowadzić te szkolenia za unijne pieniądze.
Jak powiedział PAP burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, chodzi o taką naukę korzystania z nowoczesnych technologii, która podniesie kompetencje zarówno uczniów, rodziców oraz samych nauczycieli. "To, że ludzie potrafią 'buszować' po internecie nie jest równoznaczne z tym, że umieją np. zrobić prezentację, czy zmontować krótki film" - powiedział PAP Jakubowski.

Samorządowcy chcą, by rodzice nauczyli się pomagać dzieciom w pracach domowych (to, czego nie wiedzą mogą wyszukać w internecie), a nauczyciele częściej niż dotąd korzystali z nowoczesnych technik na swoich lekcjach.

O pieniądze na projekt podnoszący kwalifikacje komputerowe stara się w olsztyńskim Urzędzie Marszałkowskim 12 gmin z Mazur stowarzyszonych w projekcie Wielkie Jeziora Mazurskie. Jak powiedział PAP dyrektor tego stowarzyszenia Paweł Czacharowski szkoleniem objętych ma być 35 szkół, a w nich: 408 nauczycieli, 640 rodziców i 2,2 tys. uczniów.

"W koszty projektu opiewającego na ponad 10 mln zł wliczyliśmy też kupowanie sprzętu potrzebnego szkołom" - powiedział PAP Czacharowski. Ilość godzin szkoleniowych oszacowano na ponad 50 tys. Jeśli samorządowcy z Mazur otrzymają pieniądze na ten projekt ruszy on od września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.