PARTNER PORTALU
  • BGK

Chrześcijański Ruch Samorządowy dołączy do nowej partii Jarosława Gowina

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 12:20
Chrześcijański Ruch Samorządowy dołączy do nowej partii Jarosława Gowina
Ze środowiskiem Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego związany jest m.in. były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. (fot. youtube.pl)

Do naszej formacji dołącza Chrześcijański Ruch Samorządowy - poinformował w czwartek (19.10) wicepremier, szef Polski Razem Jarosław Gowin. Zaznaczył, że w formacji - w którą przekształci się Polska Razem - istotne będzie odwołanie do katolickiej nauki społecznej oraz nauczania św. Jana Pawła II.
Nazwa nowej formacji ma zostać ogłoszona 4 listopada, podczas kongresu Polska Razem.

W ubiegłym tygodniu Gowin poinformował, że obóz Zjednoczonej Prawicy poszerzy się o nowe środowiska, które podjęły współpracę z Polską Razem, wtedy poinformował w tym kontekście o Stowarzyszeniu Republikanie. W czwartek Gowin ogłosił przyłączenie się Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego.

Ze środowiskiem Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego - powstałego w 2013 r. - związany jest m.in. były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. W swojej Deklaracji Programowej organizacja zobowiązała się kierować w życiu publicznym społeczną nauką Ojca Świętego Jana Pawła II.

Gowin zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się następna konferencja, podczas której zostanie zaprezentowane kolejne środowisko, które dołączy do nowej formacji. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • agnostyk, 2017-10-19 15:22:32

    Ile lat nam zostało by stać się Iranem?>??????