PARTNER PORTALU
  • BGK

Ciąża: Coraz mniej młodych matek w Polsce

  • PAP/AT    30 września 2016 - 06:09
Ciąża: Coraz mniej młodych matek w Polsce
Jeszcze dziesięć lat temu częściej w ciążę zachodziły i rodziły dzieci dziewczyny ze wsi a nie z miasta (fot.pixabay.com)

Spada liczba nastolatek, które zachodzą w ciążę. Jeszcze dziesięć lat temu częściej w ciążę zachodziły i rodziły dzieci dziewczyny ze wsi a nie z miasta. Trend ten jednak się wyrównuje.
W ubiegłym tygodniu cała Polska żyła informacją o porodzie 12-letniej Romki. Jednak jak pokazują badania, to jednostkowy przypadek. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i w Świętokrzyskiem niespełna 8 na 1000 dziewczyn w wieku 15-19 lat zostaje matkami - ustalili demografowie z Uniwersytetu Łódzkiego - wynika z danych demografów Uniwersytetu Łódzkiego, które cytuje "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Przybywa nieślubnych dzieci. Najwięcej jest ich w zachodniej Polsce

Więcej młodych matek notuje się w Zachodniopomorskiem. Tam 17 na 1000 nastolatek zachodzi w ciążę i rodzi dzieci.W ciągu 45 lat znacząco spadła liczba porodów przez młode matki. Wśród ogółu nastolatek jest ich mniej aż o 76 proc.

W 1970 roku takich porodów było 50,7 tys., a w ubiegłym 12 tys. Jeszcze dziesięć lat temu częściej w ciążę zachodziły i rodziły dzieci dziewczyny ze wsi a nie z miasta. Trend ten utrzymał się głównie w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem, lecz w wielu innych regionach proporcje te się wyrównały.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • bardszaje, 2016-10-05 12:51:57

    Do MP: TY POLLACO SZMATO NIE PIEPRZ ,A WASZE CÓRKI NIE DZIWOTA ,ABORTUJA NA POTEGE I JEST SUPER ,POLLACO WYGINIE JUPI !!!
  • MP, 2016-10-01 17:23:09

    19-latka jest od kilkunastu miesięcy osobą pełnoletnią. Wrzucanie ich do jednego worka badawczego z pozostałą mlodzieżą to pomyłka.