PARTNER PORTALU
 • BGK

Co się działo podczas uroczystości pogrzebowych żołnierzy wyklętych?

 • pt    29 sierpnia 2016 - 14:23
Co się działo podczas uroczystości pogrzebowych żołnierzy wyklętych?
Niedzielne uroczystości zgromadziły tysiące uczestników. (fot.gdansk.pl)

• Podczas niedzielnych (28 sierpnia) uroczystości pogrzebowych Danuty Siedzikówny i Feliksa Selmanowicza doszło do incydentów pomiędzy członkami ONR i KOD.
• Prezydent Gdańska zwraca się do policji o wyjaśnienie sprawy.
- W związku z bezradnością policji podczas napaści prawicowych bojówek na uczestników uroczystości pogrzebowych Danuty Siedzikówny i Feliksa Selmanowicza, prezydent Gdańska poprosił o wyjaśnienia Komendanta Wojewódzkiego Policji i Wojewody Pomorskiego, który zgodnie z art. 51 ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie (z dnia 23 stycznia 2009 r.) jest zwierzchnikiem policji – czytamy w komunikacie rozesłanym przez biuro prasowe gdańskiego magistratu.

W ocenie lidera KOD-u Mateusza Kijowskiego on i jego towarzysze w czasie pogrzebu "Inki" zostali zaatakowani. Kijowski jest pewny, że prowodyrami zajścia przed kościołem byli działacze ONR, a policja miała stwierdzić, że nie może zapewnić jemu i jego otoczeniu bezpieczeństwa.

O wyjaśnienia do prezydenta Gdańska zwrócił się Radomir Szumełda, prezes Komitetu Obrony Demokracji Pomorze:

- Piszę pismo do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z wnioskiem o zabezpieczenie zapisów monitoringu miejskiego, o ile takie są. Oraz prośbę, żeby postarał się wyjaśnić, wraz z wojewodą, dlaczego te uroczystości były tak słabo zabezpieczone przez policję. Inne pismo, z opisem sytuacji, złożę dziś do prokuratury, bo naruszono moją nietykalność osobistą i obrażano mnie – mówi działacz KOD-u.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • krzysztof, 2016-08-30 17:18:29

  Do barbara: Rozumiem że sztandary O NR mogą być i to Pani nie przeszkadza?
 • Mati, 2016-08-30 12:04:46

  "on i jego towarzysze" - trafne zdanie z powyższej relacji i nie martwcie się towarzysze - bój to nie jest ostatni...
 • obs1248, 2016-08-30 10:14:42

  Oberwał faciu za głupi ryj a nikt nie kojarzył go z jakimś kodem. Z relacji mojej babci wynika,że policja też nie wiedziała kto zacz i no co mu chodzi.