PARTNER PORTALU
  • BGK

Co uczeń wie o wyborach?

  • MIW    28 lutego 2017 - 16:49
Co uczeń wie o wyborach?
Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym chce upowszechnić wiedzę o wyborach. (fot. mat. MSWiA)

• Ponad 4,5 tysiąca uczniów przystąpi 1 marca do pierwszego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym pod hasłem „Wybieram Wybory”.

• Konkurs organizuje Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym.

• Ma on na celu upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym.
Jak poinformowało Krajowe Biuro Wyborcze chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło 4649 uczniów z 567 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

- Cieszy nas, że tak wielu młodych ludzi jest zainteresowanych prawem wyborczym. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Konkursie wpłynie na kształtowanie świadomości, jak ważny jest udział w wyborach – nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród ich rodzin i kolegów – podkreśla Szef Krajowego Biura Wyborczego, Beata Tokaj.

W pierwszym etapie konkursu przeprowadzanym w szkole uczniowie rozwiązywać będą test wyboru, składający się z 25 pytań. W drugim – na szczeblu województwa – zwycięzcy eliminacji szkolnych napiszą esej. Finaliści spotkają się 25 kwietnia z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na wylosowane pytania. Troje najlepszych uczniów otrzyma nagrody pieniężne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.