PARTNER PORTALU
  • BGK

Ćwierć miliona wniosków o świadczenie 500 plus

  • JS    6 kwietnia 2016 - 20:17
Ćwierć miliona wniosków o świadczenie 500 plus

Najwięcej e-wniosków złożono do tej pory na Mazowszu (prawie 50 tys.), na Śląsku (ponad 33 tys.) oraz w Wielkopolsce (ponad 24 tys.) (fot. twitter/MRPiPS)

• Ponad 251 tys. e-wniosków „Rodzina 500 plus” złożyli już Polacy.
• Najwięcej, prawie 50 tys., złożono na Mazowszu.
– Rodzice chętnie korzystają z elektronicznych form składania wniosku o świadczenie wychowawcze – mówi minister Elżbieta Rafalska.

Tylko w ciągu dwóch dni przybyło 80 tys. wniosków. W poniedziałek (4 kwietnia), resort rodziny informował, że złożono 170 tys. wniosków, a pierwsze pieniądze były w drodze do świadczeniobiorców.

 – To sygnał dla nas, że coraz więcej Polaków chce załatwiać sprawy urzędowe przez internet. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to spodziewamy się, że większość wniosków zostanie złożonych do końca kwietnia – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Najwięcej e-wniosków złożono do tej pory na Mazowszu (prawie 50 tys.), na Śląsku (ponad 33 tys.) oraz w Wielkopolsce (ponad 24 tys.). W sumie wpłynęło już ponad 251 tys. e-wniosków w całej Polsce.

E-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć na 4 sposoby: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl. Można go także złożyć osobiście w gminie lub wysłać pocztą.

Wnioski o „Rodzina 500plus” można składać od 1 kwietnia. Uprawnionych do świadczenia wychowawczego jest ok. 2,7 mln rodzin.

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie) to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.