Częstochowa policzy bezdomnych

W nocy z 27 na 28 stycznia od 19.00 do 6.00 Częstochowa policzy, ilu ma bezdomnych. Akcja ma charakter wojewódzki.
Częstochowa policzy bezdomnych
Częstochowa policzy, ilu ma bezdomnych. (Fot. Częstochowa.pl)

Koordynatorem badania w Częstochowie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a współrealizatorami wszyscy członkowie Partnerstwa Lokalnego na rzecz Przeciwdziałania Bezdomności w Częstochowie.

Badanie będzie odbywać się m.in. w placówkach dla bezdomnych, w szpitalach i dworcach.

Podczas liczenia, w razie wystąpienia takiej potrzeby, osobie bezdomnej zostanie udzielona pomoc doraźna w postaci gorącej zupy, herbaty i pieczywa.

Bezpośredni kontakt z bezdomnymi pozwoli ocenić zakres koniecznej pomocy, która może zostać udzielona także po zakończeniu liczenia w formie: schronienia, posiłków, środków czystości, odzieży i obuwia, zakupu leków.

Liczenie osób bezdomnych odbywa się od kilku lat: najpierw co dwa lata, a od roku 2012 corocznie. Poprzednie badanie miało charakter ogólnopolski i odbyło się w nocy z 21 na 22 stycznia 2015roku. Ogólna liczba osób bezdomnych w Częstochowie zgodnie z tym badaniem wyniosła 368 osób.

Celem badania jest potwierdzenie, ilu bezdomnych przebywa we wszystkich placówkach noclegowych na terenie gminy, finansowanych przez gminę, powiat, a także prowadzonych na terenie jednostki samorządu terytorialnego przez inne podmioty, miejscach niemieszkalnych oraz placówkach służby zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE