PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa przekaże 50 tys. zł na likwidację skutków nawałnic w gminie Czersk

  • PAP/JS    18 sierpnia 2017 - 20:15
Częstochowa przekaże 50 tys. zł na likwidację skutków nawałnic w gminie Czersk
Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu miasta (fot. wikipedia)

Częstochowscy radni zdecydowali o przekazaniu 50 tys. zł na likwidację zniszczeń w gminie Czersk (Pomorskie), która ucierpiała w wyniku nawałnic z nocy z 11 na 12 sierpnia – podało biuro prasowe magistratu.
"W związku z kataklizmem, jaki dotknął sołectwo Rytel w gminie Czersk, miasto Częstochowa solidaryzuje się z mieszkańcami poszkodowanego terenu i pragnie udzielić wsparcia finansowego na usuwanie skutków nawałnicy" - napisano w uzasadnieniu uchwały, której projekt - jak poinformowano - przygotował prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu miasta. O przekazaniu pomocy częstochowscy radni zdecydowali podczas piątkowej, nadzwyczajnej sesji.

Chęć wsparcia finansowego najbardziej poszkodowanym w nawałnicach gminom wyraziły w piątek (18 sierpnia) m.in. samorządy Szczecina i Białegostoku. Niebawem tamtejsi radni oficjalnie o tym zadecydują.

Również w piątek o wsparcie modlitewne oraz finansowe dla ofiar nawałnic zaapelował do wiernych metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.