PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowski radny Albert Kula brał udział w kibolskiej ustawce?

  • MN    3 października 2017 - 09:00
Częstochowski radny Albert Kula brał udział w kibolskiej ustawce?
Albert Kula prywatnie jest kibicem Rakowa Częstochowy. (fot. Facebook)

Radny z Częstochowy Albert Kula miał wziąć udział w kibolskiej ustawce pod Łodzią, czego efektem są prokuratorskie zarzuty za napaść na policjantów.
„Super Express” donosi, że sytuacja miała miejsce 23 września, gdy policja zabezpieczała przejazd kibiców na mecz Puszczy Niepołomice ze Stomilem Olsztyn. W pewnym momencie około 40 pojazdów miało zjechać do lasu obok miejscowości Gidle. Pojechali za nimi policjanci, spodziewając się, że kibice szykują się do bijatyki. Gdy mundurowi próbowali wylegitymować mężczyzn, najbardziej agresywna grupa miała ich zaatakować.  

Aresztowano 21 osób, w tym radnego PiS Alberta Kulę, prywatnie kibica Rakowa Częstochowa. Miał spędzić kilkanaście godzin w areszcie, a następie usłyszeć zarzuty napaści na policjantów i zmuszania ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Grozi za to do 10 lat więzienia.

- To jedno wielkie nieporozumienie. Ja i moi koledzy nie czujemy się w ogóle winni i nie widzimy żadnego problemu. Mamy nadzieję, że sąd sprawę wyjaśni – powiedział dziennikowi Albert Kula, który jest również członkiem Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • xyzenobiusz, 2017-10-07 11:53:59

    Panie radny "nieporozumieniem" to jest, że tylko 21 kiboli zostało zatrzymanych.Powinni być wszyscy doprowadzeni na dołek.Panu radnemu chyba sodóweczka o poczucie bezkarności uderzyły do główki. Przydałby się kibolom porządny (...) od Policji.
  • qwasyx, 2017-10-04 07:28:10

    Aresztowano 21 osób, w tym radnego PiS... no kto by pomyslal?! Ale sady juz sa "zalatwione" A to Polska wlasnie :-)