PARTNER PORTALU
 • BGK

Czy Beata Szydło byłaby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy?

 • Bartosz Dyląg    24 listopada 2017 - 12:00
Czy Beata Szydło byłaby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy?
Beata Szydło wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy? Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Scenariusz z Beatą Szydło jako kandydatką w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy jest dziś analizowany w gronie ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości – dowiadujemy się od jednego z posłów PiS.
W opinii jednego z wpływowych posłów PiS, scenariusz z Beatą Szydło jako kandydatką w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy jest dziś analizowany w gronie ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem, jeśli Beata Szydło zdecydowałaby się kandydować na prezydenta Warszawy, jej szanse byłyby większe niż wskazywanego dziś Patryka Jakiego.

Podobne jest zdanie posła PiS Łukasza Zbonikowskiego. – Jeżeliby wystartowała, jak najbardziej miałaby szanse objąć ten fotel, byłaby liderem tego rankingu. To mógłby być jedyny powód ewentualnej zmiany na stanowisku premiera – wyjaśnia poseł.

Start w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy odradza Beacie Szydło poseł PiS Tadeusz Cymański. – Byłaby to decyzja hazardowa, na jej miejscu tego bym nie robił. Z taką decyzją wiąże się pewna nadzieja, ale i określone ryzyko. Wszystko jest możliwe – uważa Tadeusz Cymański.

Poseł PiS, były radny Zielonej Góry Artur Zasada oraz wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek (PiS) uważają, że start Beaty Szydło w warszawskich wyborach samorządowych to propozycja zaskakująca, nic im o niej nie wiadomo.

Posłowie PiS Jan Mosiński i Arkadiusz Czartoryski uważają z kolei, że Beata Szydło pozostanie premierem, ponieważ funkcję tę pełni bardzo dobrze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (10)

 • Bogdan Sitnicki, 2017-12-02 09:42:22

  Do racjoanalizator: Czy chodzi tylko o to? cyt."Start w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy odradza Beacie Szydło poseł PiS Tadeusz Cymański. – Byłaby to decyzja hazardowa, na jej miejscu tego bym nie robił. Z taką decyzją wiąże się pewna nadzieja, ale i określone ryzyko. Wszystko jest możliwe ...– uważa Tadeusz Cymański". Oczywiście - można tak sobie pospekulować - decyzja hazardowa? Chyba nie - ale ........ wydaje mi się, że ......... Pani Beatka Szydło jest BARDZO ROZWAŻNA I ....... ODWAŻNA!  rozwiń
 • Bogdan Sitnicki, 2017-12-02 09:33:38

  Do racjoanalizator: 99% racji to bardzo dużo, to prawie czysta prawda. To Pan Bóg przemawia przez Jego usta? Gdzie mogę się w tej materii douczyć? Byłoby miło, gdyby mógł Pan zapodać jakiegoś linka, PLEASE!
 • racjoanalizator, 2017-11-26 15:29:36

  Popieram spostrzeżenia Pana Tadeusza Cymańskiego. Ma 99% racji wg.mnie w tej sprawie.