PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy radny Paweł Bogdan głosował budżet w Sali Kolumnowej?

  • MIW    5 stycznia 2017 - 12:48
Czy radny Paweł Bogdan głosował budżet w Sali Kolumnowej?
Zdjęcie radnego Bogdana w Sali Kolumnowej Sejmu. (fot. twitter.com)

• Opozycja wytyka, że podczas posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej znalazły się osoby nie będące posłami.
• Jedną z takich osób był Paweł Bogdan, radny PiS warszawskiego Ursynowa.
• Biuro Prasowe Sejmu tłumaczy, że osoby te zaproszono na salę „w celach organizacyjno-porządkowych”.
Oto Paweł Bogdan (radny PiS, pracownik KP) zajmuje miejsce posła w Sali Kolumnowej w trakcie posiedzenia Sejmu. Co z tym kworum? - pytał na twitterze poseł Krzysztof Brejza, publikując zdjęcie Pawła Bogdana, radnego warszawskiego Ursynowa i pracownika parlamentu (jak można przeczytać w poświęconej mu notce informacyjnej, zajmuje się merytorycznym oraz organizacyjnym wsparciem posłów i senatorów KP PiS).

Poszliśmy tym tropem i udało nam się skontaktować z radnym Warszawy. W odpowiedzi odesłał nas do oficjalnego komunikatu Sejmu, który tłumaczy obecność jego oraz innych posłów PiS w trakcie wspomnianego posiedzenia. W zamieszczonym na stronie internetowej Sejmu komunikacie Biuro Prasowe wyjaśnia, że „Marszałek Sejmu zgodnie z art. 170 ust. 4 Regulaminu Sejmu ma prawo zaprosić do Sali Posiedzeń wskazane przez siebie osoby”.

- 16 grudnia 2016 r., podczas kontynuowanego w Sali Kolumnowej 33. posiedzenia Sejmu w związku z nielegalnym protestem części posłów opozycji na Sali Posiedzeń, wyrażono zgodę na obecność pracowników jednego z klubów parlamentarnych. Osoby te zostały zaproszone w celach organizacyjno-porządkowych, dla usprawnienia prac Sejmu w niepowszechnych okolicznościach, co miało związek z niezgodną z prawem okupacją części budynku parlamentu. Żadna z tych osób nie głosowała, nie była też wliczana do kworum – stwierdza Biuro Prasowe Sejmu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.