PARTNER PORTALU
  • BGK

Czystki w pomorskiej gospodarce

  • JL    9 lutego 2016 - 09:42
Czystki w pomorskiej gospodarce
Teresa Kamińska nie jest już prezesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fot. Gdansk.pl (Jerzy Pinkas)

Teresa Kamińska została odwołana z funkcji prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej miejsce zajęła Aleksandra Jankowska.
Aleksandra Jankowska jest związana z PiS-em i senatorem Grzegorzem Biereckim, szefem SKOK-ów.

Większościowym udziałowcem w strefie jest Skarb Państwa. Panią prezes oraz jej zastępcę Józefa Belę odwołało 8 lutego walne zgromadzenie akcjonariuszy, którego największym udziałowcem (75 procent) jest Ministerstwo Rozwoju (a poza tym zarząd woj. pomorskiego, gminy i Agencja Rozwoju Przemysłu).

Oznacza to, że Kamińska została odwołana przez ministra i wicepremiera w rządzie PiS Mateusza Morawieckiego. Nie podano przyczyn tej decyzji.

– Umowa jest jasna. Odwołanie prezesa jest normalną procedurą. Umowa to przewiduje i to jest święte prawo każdego właściciela. Jestem szczęśliwa, że przez osiem lat byłam prezesem fantastycznej firmy i że się udało wiele rzeczy zrobić, że był fajny zespół. Ale liczyłam się z tym, że w każdej chwili, bez podania przyczyn, mogę być odwołana. I tak się stało – komentuje decyzję - Teresa Kamińska

Kamińska stanowisko pełniła od 2007 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Andrzej STAWSKI - Sopot, 2016-02-09 15:23:37

    No cóż ; wywala się dobrego fachowca, a wsadza się na stołek nieudacznika i to jeszcze współpracującego z e złodziejem i aferzystą Biereckim. Niech kurdupel vel kartofel sprawdzi jak się Jankowska nie spisała jako vice marszałek, jak mieszała w Sopocie , żeby tylko złapać stołek Prezydenta i rozwal...ić miasto dając go w lenno kartoflowi. Teraz co kolej na rozwalenie dobrze zarządzanej Strefy. Kiedy wreszcie ten kartofel ducha wyzionie - chyba jak juz zniszczy cały kraj gospodarczo, politycznie i socjalnie. Kto go kuźwa rzeźbił ja pytam ?????  rozwiń
  • strefomania, 2016-02-09 12:29:14

    Polska jedna wielka strefa jak spółka z o.o.