PARTNER PORTALU
 • BGK

Damian Bartyla odwołał zastępcę. Powodem ujawnienie audytu miejskiej spółki?

 • aw    22 kwietnia 2017 - 15:56
Damian Bartyla odwołał zastępcę. Powodem ujawnienie audytu miejskiej spółki?
Prezydent Bytomia Damian Bartyla (fot.youtube)

Prezydent Bytomia odwołał w tym tygodniu swojego I zastępcę, w miejskiej radzie stracił większość i musiał się gęsto tłumaczyć z działalności Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
Andrzej Panek ze stanowiska wiceprezydenta Bytomia został odwołany 19 kwietnia, o czym magistrat poinformował w krótkim komunikacie.

"Decyzją prezydenta Bytomia Damiana Bartyli, dzisiaj, 19 kwietnia Zarządzeniem nr 145/17 został odwołany Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Bytomia – Andrzej Panek” – napisano na stronie internetowej miasta.

Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że za odwołaniem Panka kryją się przetasowania w Radzie Miejskiej.  Jak podaje dziennik z koalicji popierającej dotąd prezydenta Bartylę wystąpiły trzy osoby: Mariusz Kurzątkowski, Dariusz Laksa oraz Michał Napierała. Za wszystkim stać miał odwołany Andrzej Panek.

Miał on też upublicznić audyt przeprowadzony w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Działalność miejskiej spółki była tematem czwartkowej nadzwyczajnej sesji RM Bytomia.

- Wychodzi na to, że informacje o sytuacji BPK wypłynęły właśnie od wiceprezydenta Panka - mówił w Radiu Piekary były wiceprezydent Bytomia, obecnie radny Mariusz Wołosz.

Sytuację w radzie nazwał buntem i dodał, że z prezydenckiej koalicji mogą szykować się kolejne odejścia.

Co zatem zawiera audyt w BPK? Kontrolerzy Deloitte wykryli, że w ciągu kilku lat w BPK nastąpił gwałtowny wzrost wydatków na sponsoring sportowy. Bartyla (który sam był kiedyś zawodnikiem i prezesem klubu piłkarskiego "Polonia Bytom") tłumaczył, że wspieranie sportu przez miejską spółkę to nic złego, a wręcz powszechne zjawisko. To nie uspokoiło radnych.

- Wspieranie sportu a wyprowadzanie ze spółki pieniędzy pod przykrywką sportu to dwie rożne sprawy - stwierdził Wołosz na radiowej antenie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Weronika Ochocka, 2018-01-29 18:03:34

  Wie ktoś może czy Andrzej Panek nadal jest żonaty z aleksandrą chruściel-panek tą kokietką? A może ona ma już innego co?
 • dario, 2017-04-24 12:04:20

  wszyscy dobrze wiemy jaki byl i jest panek. no i do czego jest zdolny. chcecie kogos takiego w naszym miescie?
 • Adamek, 2017-04-24 11:28:44

  Decyzja o zwolnieniu Panka jest słuszna, jeżeli chcemy dobrych zmian dla miasta to prezydent musi podejmować odważne decyzje.