PARTNER PORTALU
  • BGK

Dariusz Wieczorek ponownie szefem zachodniopomorskiego SLD

  • PAP/AS    23 kwietnia 2016 - 19:39
Dariusz Wieczorek ponownie szefem zachodniopomorskiego SLD

Nowo wybrany szef struktur zachodniopomorskich Sojuszu powiedział, że partia zaczyna już przygotowania do kampanii samorządowej (fot. Twitter)

Dariusz Wieczorek został ponownie szefem zachodniopomorskiego SLD. Wieczorka, który nie miał kontrkandydata, poparło 123 spośród 127 delegatów sobotniej konwencji wojewódzkiej Sojuszu w Szczecinie.
Nowo wybrany szef struktur zachodniopomorskich Sojuszu powiedział, że partia zaczyna już przygotowania do kampanii samorządowej. Jak zaznaczył, sobotnia konwencja udowodniła, że w partii zostali ludzie związani z SLD historią i przyszłością.

Podkreślił, że definitywnie skończył się w regionie okres kłótni wewnątrzpartyjnych.

Nawiązał w ten sposób do odejścia przed rokiem z partii Grzegorza Napieralskiego oraz jesienią z klubu Sojuszu w sejmiku dwóch radnych, którzy wsparli w tym gremium PO.

Wieczorek podkreślił, że Sojusz będzie "patrzył na ręce" zarządowi województwa, przyglądał się sposobowi i tempu wydawania w regionie unijnych pieniędzy i pilnował, by samorząd województwa nie był "wmontowany w gigantyczną rozróbę między PO a PiS na szczeblu kraju". "Bo dziś mamy wrażenie, że PO wraz z PSL chcą wykorzystać samorządy jako oręż walki z rządem PiS" - dodał.

Naszym zadaniem jest działać na rzecz społeczności lokalnych. Politykę niech sobie robią w parlamencie - mówił.

Gość zjazdu, wiceprzewodnicząca SLD Karolina Pawliczak, dodała, że partia chce swą działalność oprzeć na

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.