PARTNER PORTALU
  • BGK

Dary marszałka dla WOŚP

  • ZWI    10 stycznia 2013 - 19:20
Dary marszałka dla WOŚP

1500 zł w gotówce i komplet albumów „Świat oręża” ze swoich prywatnych zbiorów bibliotecznych przekazał marszałek Józef Sebesta na ręce szefa sztabu wojewódzkiego WOŚP Marcina Oparskiego.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią marszałka, że część nagrody pieniężnej, jaką otrzymał podczas ogólnoświatowej konferencji Instytutów Konfucjusza, przeznaczy na potrzeby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Józef Sebesta włożył dziś do puszki WOŚP kwotę 1500 zł.

Nagroda Individual Performance Excellence Award in 2012 to wyraz docenienia działań marszałka na rzecz powstania i rozwoju działalności Instytutu Konfucjusza w Opolu.

- Część pieniędzy otrzymają najzdolniejsi studenci Instytutu Konfucjusza, część zaś przekażę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - zapowiadał marszałek już podczas odbierania nagrody w grudniu ubiegłego roku.

Jak mówił Marcin Oparski, to pierwsze pieniądze w regionie wrzucone do puszki Orkiestry. - Dlatego też przekazuję pierwsze serduszko dla darczyńcy - powiedział, dekorując marszałka czerwonym serduszkiem.

Konto orkiestry zasili także kwota z licytacji kompletu czterech pięknie wydanych albumów pt. „Świat oręża". Marszałek, który jest pasjonatem historii i batalistyki, przekazał te książki ze swojej prywatnej biblioteki. - Wszyscy wiecie, że interesuję się tą problematyką, więc postanowiłem przekazać Orkiestrze prezent, który sam cenię niezwykle wysoko. Mam nadzieję, że znajdą się tacy, których te albumy także zainteresują i zechcą za nie zapłacić, by przeznaczyć te pieniądze na szczytny cel - mówił marszałek.

Tegoroczny, 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspomoże w tym roku nie tylko najmłodszych, ale i - po raz pierwszy - seniorów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.