PARTNER PORTALU
  • BGK

Dawid Kostempski będzie ubiegał się o kierowanie śląską PO

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 12:17
Dawid Kostempski będzie ubiegał się o kierowanie śląską PO
(Fot. mat. pras. kostempski.pl)

Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic z PO, będzie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego śląskich struktur partii. Zmierzy się z obecnie pełniącym te obowiązki Wojciechem Saługą, marszałkiem województwa.
• Prezydent Świętochłowic przekonywał, że w śląskich strukturach Platformy jest wiele nierozwiązanych problemów, wśród których wymieniał brak aktywności ich kierownictwa, konflikty oraz frustrację niedocenianych szeregowych członków.

• Dawid Kostempski podkreślił, że region śląski PO jest największą regionalną strukturą partii w Polsce, której głos powinien być silny w Warszawie - "a go nie ma".

• Zdaniem Kostempskiego od przegranych wyborów parlamentarnych "PO nie potrafiła zbudować w regionach silnej i efektywnej opozycji, która mogłaby zagrozić obecnie rządzącym, ale także doprowadzić do spójności wśród członków i struktur".

Dawid Kostempski zapowiedział start w zaplanowanych na 2 grudnia wewnętrznych wyborach przewodniczącego Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej podczas poniedziałkowego briefingu w Katowicach, który nie przewidywał zadawania pytań przez dziennikarzy.

W wygłoszonym oświadczeniu prezydent Świętochłowic przekonywał, że w śląskich strukturach Platformy jest wiele nierozwiązanych problemów, wśród których wymieniał brak aktywności ich kierownictwa, konflikty oraz frustrację niedocenianych szeregowych członków.

Zdaniem Dawida Kostempskiego od przegranych wyborów parlamentarnych "PO nie potrafiła zbudować w regionach silnej i efektywnej opozycji, która mogłaby zagrozić obecnie rządzącym, ale także doprowadzić do spójności wśród członków i struktur".

- Partia powinna być ta sama, a nie taka, a pełniący obowiązki przewodniczącego śląskich struktur Wojciech Saługa kultywuje raczej tę drugą zasadę, bo nie udało się przez ostatnich kilkanaście miesięcy zrobić gruntownych zmian, modernizacji - ocenił Kostempski. Według niego zabrakło rozliczeń po przegranych wyborach, korekt popełnionych błędów, czy "relegowania z PO czarnych owiec".

Kostempski podkreślił, że region śląski PO jest największą regionalną strukturą partii w Polsce, której głos powinien być silny w Warszawie - "a go nie ma". - Wojciech Saługa nie potrafi się przebić ze swoim stanowiskiem, nie potrafi rozmawiać zarówno ze swoimi członkami, jak i elektoratem - uznał prezydent Świętochłowic. Jak ocenił, szczególnie ostatnio brakuje aktywności regionalnych posłów.

Jak zaznaczył, śląska Platforma to prócz władz i posłów "setki, tysiące niedocenionych członków", o których "pamięta się tylko przy wyborach", a także "świetni fachowcy w samorządach". - Tacy ludzie muszą rozpocząć na nowo budowanie Platformy Obywatelskiej - stwierdził Kostempski.

Mówiąc o nadchodzących wyborach zadeklarował, że "zjednoczona opozycja: tak, ale od szyldem Platformy Obywatelskiej". Według niego silni prezydenci w miastach są w stanie wygrać wybory, ale partia nie jest przygotowana, aby wygrać w sejmiku i w radach powiatów ziemskich - m.in. ze względu na nierozwiązane problemy i konflikty.

Prezydent Świętochłowic zaznaczył, że odbył ostatnio szereg rozmów z działaczami w terenie. "Oni chcą działać, ale ta frustracja narosła już tak duża, że potrzeba zmian w strukturach śląskiej PO" - ocenił. "Od nas zależy, w jaki sposób Platforma Obywatelska będzie wyglądała w najbliższych miesiącach, a czekają nas trudne chwile" - dodał.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ZaniePOkojony, 2017-11-13 17:53:53

    Stały sposób działania Kostempskiego. Najpierw wchodzi wyższym od siebie w cztery litery a potem ich oczernia. Największy pazerniak na władzę w regionie.