PARTNER PORTALU
  • BGK

Długołęka: Polska gmina zbiera pieniądze dla dzieci w Rwandzie

  • PAP/AT    23 listopada 2016 - 08:05
Długołęka: Polska gmina zbiera pieniądze dla dzieci w Rwandzie
Do tej pory w Długołęce udało się zebrać niemal 40 tys. zł. Pieniądze trafiły już do szkoły w Rwandzie (fot.gmina.dlugoleka.pl)

• Niemal 40 tys. zł zebrali mieszkańcy podwrocławskiej gminy Długołęka na pomoc dzieciom ze szkoły w mieście Remera w Rwandzie.
• Organizację pomocy zainicjowała, po wizycie w Remera, wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek.
Akcja pomocy dla dzieci ze szkoły Św. Franciszka z Asyżu w miejscowości Remera trwa od marca tego roku. "W naszych szkołach organizowane są zbiórki pieniędzy oraz kiermasze, z których dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom ze szkoły w Remera, gmina udostępniła też specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze" - powiedziała Agnieszka Boruta z wydziału promocji gminy i współpracy z zagranicą.

Do tej pory w Długołęce udało się zebrać niemal 40 tys. zł. Pieniądze trafiły już do szkoły w Rwandzie. "Te środki przeznaczane są na zakup posiłków, ponieważ dzieci chodzące do tej szkoły dostają jedynie jeden ciepły posiłek dziennie" - powiedziała Boruta.

Czytaj też: Pierwsza w Polsce gmina z własną walutą?

Pomysłodawczynią organizacji pomocy jest Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Długołęka, która widziała warunki, w jakich uczą się dzieci w Remera. W szkole, której pomagają mieszkańcy gminy, uczą się 3 tys. dzieci - tyle samo, ile w 11 placówkach oświatowych na terenie podwrocławskiej gminy. "Skala potrzeb jest tam bardzo duża" - dodaje Boruta.

W grudniu do Długołęki przyjedzie dyrektor szkoły Św. Franciszka z Asyżu w Remera oraz dwóch nauczycieli. Władze gminy chcą im pokazać, jak wygląda organizacja szkół w Długołęce. Zaplanowano również spotkanie z mieszkańcami gminy.

Boruta poinformowała, że projekt pomocy "Długołęka dla Rwandy" będzie kontynuowany również w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.