PARTNER PORTALU
  • BGK

Dłużnicy łatwiej spłacą zadłużenie

  • PAP/AT    13 grudnia 2017 - 06:58
Dłużnicy łatwiej spłacą zadłużenie
Choć z upadłości konsumenckiej korzysta ponad 5 tys. osób rocznie, to wciąż mało w stosunku do osób zadłużonych (fot.shutterstock)

Rząd zaproponuje udrożnienie upadłości konsumenckiej, z której zadłużony może skorzystać raz na dziesięć lat. I choć upadłość oznacza dla dłużnika utratę prawie całego majątku łącznie z mieszkaniem, to daje szanse na drugie niejako życie.
Z upadłości skorzystają nawet ci, którzy pożyczyli choć wiedzieli, że nie będą mogli oddać - podaje "Rzeczpospolita".

Szybką procedurę oddłużenia bez spłat zobowiązań dla osób bez majątku i dochodów przewiduje Ministerstwo Sprawiedliwości - czytamy w artykule.

Choć z upadłości konsumenckiej korzysta ponad 5 tys. osób rocznie, to wciąż mało w stosunku do osób zadłużonych.

Czytaj też: Zadłużenie Polaków: W którym województwie najwięcej, a w którym najmniej dłużników?

Normalni dłużnicy spłacają tyle, ile mogą, przez trzy lata. Tę możliwość uzyskają też ci, którzy zaciągali pożyczki przez niedbalstwo, ale będą spłacać je nawet siedem lat. Zarówno bankrutujący konsumenci, jak i przedsiębiorcy dostaną gwarancje minimalnego zabezpieczenia finansowego oraz dachu nad głową - podaje "RZ".

Rząd jeszcze w tym tygodniu ma zaproponować udrożnienie upadłości konsumenckiej, z której zadłużony może skorzystać raz na dziesięć lat. I choć upadłość oznacza dla dłużnika utratę prawie całego majątku łącznie z mieszkaniem, to daje szanse na drugie niejako życie - czytamy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.