PARTNER PORTALU
 • BGK

Do komisji weryfikacyjnejj wpłynął wniosek o wyłączenie z jej prac Patryka Jakiego

 • pt/pap    1 września 2017 - 13:59
Do komisji weryfikacyjnejj wpłynął wniosek o wyłączenie z jej prac Patryka Jakiego
Ratusz w swym wniosku zarzucił Jakiemu m.in. brak obiektywizmu (fot.ms.gov.pl)

Do komisji weryfikacyjnej trafił wniosek o wyłączenie z jej prac przewodniczącego Patryka Jakiego - poinformował na Twitterze wiceprezydent Warszawy Witold Pahl. Powodem wyłączenia są "okoliczności wywołujące wątpliwości co do bezstronności" Jakiego.
Treść wniosku została zamieszczona na profilu "Reprywatyzacja-fakty" na Facebooku. Pod wnioskiem podpisała się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Złożenie wniosku zapowiedział w środę Witold Pahl. Była to reakcja na wyłączenie ze środowych obrad komisji dwojga pełnomocników miasta: Bartosza Przeciechowskiego i Zofii Gajewskiej, którym Jaki zarzucił niewłaściwe zachowanie i "dręczenie mieszkańców" Warszawy, którzy zeznawali przed komisją w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy ul. Poznańskiej 14.

Ratusz w swym wniosku zarzucił Jakiemu m.in. brak obiektywizmu

. "Za niedopuszczalne należy (...) uznać zachowanie przewodniczącego, który wyklucza pełnomocników z rozprawy, w sytuacji gdy zadają oni świadkowi pytania i uzyskują odpowiedzi niebudzące aprobaty Przewodniczącego Komisji. Świadczy to ewidentnie o nieobiektywnym prowadzeniu postępowania i prowadzeniu go w sposób, który zmierza do wykazania z góry założonej tezy, a nie ustaleniu faktów i prawdy obiektywnej" - czytamy w piśmie do komisji.

Jaki pytany o wniosek, poinformował, że zostanie on rozpatrzony. "Ja wyłączę się z rozpatrywania tego wniosku" - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie.

"Jeżeli osoby, które są współodpowiedzialne za te gigantyczne złodziejstwo reprywatyzacyjne chcą mojego wykluczenia, to to jest najlepsza recenzja mojej pracy i chciałbym im bardzo serdecznie podziękować" - dodał przewodniczący komisji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Aby było jak było, 2017-09-11 14:49:11

  Już za niedługo kamienice znowu będą nasze a ulice wasze zasłane dmuchanymi materacami wysiedlonej biedoty warszawskiej...
 • Maciej, 2017-09-11 13:53:16

  Ten wniosek tylko potwierdza, że to jest właściwa osoba na właściwym miejscu.
 • Anna KLZ, 2017-09-02 07:54:52

  Przewodniczący Komisji śledczej p. Patryk Jaki powinien pozostać. Prawo w DEMOKRACJI to prawo czytelne, jasne, dla wszystkich. p. Jaki faktograficznie zbiera materiał. Komisja winna uszanować wiedzę i styl prowadzonych posiedzeń, który przeciwdziała zmowie prawniczej. Jesteśmy Obywatelami tu i tera...z i wszyscy mają prawo do korzystania z obowiązujących praw w RP, nie tylko manipulatorzy. Pełnomocnicy winni zostać w roli Obserwatorów. Czyżby była dążność do zachowania dla każdego Obywatela wewnątrz państwowego tzw. ”małego Katynia”?  rozwiń